ru ua

Україна за 7 місяців експортувала в Єгипет продукції майже на 631 млн дол., - МінАП

Україна за 7 місяців експортувала в Єгипет продукції майже на 631 млн дол., - МінАП Фото: Олексій Павленко

Експорт до Єгипту за 7 місяців становить 8,5% від загального аграрного експорту України

Україна за сім місяців 2015 року експортувала в Єгипет продукції на загальну суму 630,6 млн доларів. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко в колонці "Україна - Єгипет: аграрне вікно в Африку" на РБК-Україна.

"Загалом за вказаний період (сім місяців 2015 року, - ред.) експортовано продукції на загальну суму 630,6 млн дол., а це - 8,5% від загального аграрного експорту України. У трійку найбільш затребуваних продуктів увійшли зернові злаки - 468,6 млн дол., масло - 69,6 млн дол., тютюн і вироби з нього - 36,2 млн дол", - заявив він.

За словами міністра, зовнішньоторговельний оборот між Україною та Єгиптом за результатами семи місяців склав 663 млн дол.

"Не буду голослівним, якщо скажу, що ми приречені на торгівлю один з одним", - додав він.

Павленко зазначив, що Україна, маючи родючі чорноземи, виробляє більше аграрної продукції, ніж споживає, при цьому Єгипет, маючи велику кількість населення і невеликий обсяг виробництва, "був, є і буде залишатися імпортозалежним".

"Варто відзначити, що в цьому році почався експорт живих тварин в Єгипет. За них країна вже залучила 7,7 млн дол. Також масла тваринного - 3,3 млн дол., продуктів переробки плодів і овочів - 0,5 млн дол., плодів, горіхів і цедри - 0,4 млн дол", - розповів міністр.

Нагадаємо, за даними Павленка, падіння експорту сільгосппродукції в країни ЄС становить 31%.