ru ua

Україна в липні 2013 р. збільшила транзит газу до Європи на 27%

У липні 2013 р. ПАТ "Укртрансгаз" протранспортувало в країни Західної Європи 7,7 млрд куб. м блакитного палива, що майже на 27% або 1,6 млрд куб. м більше за показники аналогічного періоду минулого року, повідомляє прес-служба товариства.

У липні 2013 р. ПАТ "Укртрансгаз" протранспортувало в країни Західної Європи 7,7 млрд куб. м газу, що майже на 27% або 1,6 млрд куб. м більше за показники аналогічного періоду минулого року, повідомляє прес-служба товариства.

Всього, з початку 2013 р. через територію України в країни Західної Європи та СНД протранспортовано 47 млрд куб. м газу, що на 7% менше за показники аналогічного періоду минулого року.

За 7 місяців 2013 р., в газотранспортну систему України з Російської Федерації надійшло 12,5 млрд куб. м газу, що на 34% або 6, 3 млрд куб. м менше за показники аналогічного періоду минулого року.

"Незважаючи на зменшення імпорту, всі заявки на прокачування транзитом російського газу через ГТС "Укртрансгаз" виконує у повному обсязі на 100% та в зазначені строки", - підкреслив голова правління ПАТ "Укртрансгаз" Сергій Вінокуров.

Зазначимо, НАК "Нафтогаз України" за 6 міс. 2013 отримав за транзит газу 10,9 млрд грн. Компанія транспортувала 39,3 млрд куб.м газу. За реалізацію газу НАК отримала 31,9 млрд грн.

Повідомлялося також, що Україна і РФ домовилися уникнути проблем з транзиту газу до Європи. Про це заявив прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв за підсумками зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим 12 липня 2013 р., в Сочі.

Як раніше повідомлялось, з 1 листопада 2012 року ПАТ "Укртрансгаз" розпочав здійснювати прийом природного газу з країн Європи. За оперативними даними Центрального диспетчерського департаменту з початку 2013 року (за 7 місяців) загальний об'єм надходження природного газу у ГТС України з Польщі та Угорщини орієнтовно склав 900 тис. куб. м.

ПАТ "Укртрансгаз" - провідна компанія з транспортування та зберігання природного газу на території України, 100% акцій якої належить державі. Вона складається з 14 структурних підрозділів на правах філій, промислові об'єкти яких знаходяться у всіх областях України.