ru ua

Україна та Азербайджан до кінця квітня відновлять консультації щодо створення СП з транспортування LNG, - Каськів

Україна та Азербайджан до кінця квітня відновлять консультації щодо створення спільного підприємства. Про це повідомив голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів після зустрічі керівників урядів двох країн в Баку, передає прес-служба Держагенства з інвестицій та управління нацпроектами.

"Сьогодні було досягнуто домовленості про те, що в цьому місяці відновляться консультації щодо створення спільного підприємства між Україною та Азербайджаном з транспортування LNG до України", - заявив Каськів.

Спільне підприємство між Державною нафтовою кампанією Азербайджанської республіки (SOCAR) та Державним Агентством з інвестицій та управління національними проектами здійснить розробку ТЕО транспортування скрапленого газу на Чорноморське узбережжя України. Скраплений газ постачатиметься до України в рамках Національного проекту "LNG-Україна".

22 березня 2012 року дорученням Президента України національний проект "LNG-термінал" було розширено до національного проекту "LNG-Україна", який включає не лише будівництво терміналу, а й стратегію альтернативних джерел постачання газу в Україну - "LNG-ресурс".

Для розроблення спільної стратегії транспортування скрапленого газу, Україна представить проект "LNG-ресурс" на розгляд Міністерства економіки та Державного нафтового фонду Азербайджану.

"Такі дії дозволять нам прискорити втілення національного проекту "LNG-термінал". Результати перемовин свідчать про те, що стратегія диверсифікації постачання енергоносіїв в Україну, визначена Президентом України та внесена до Національного плану дій-2012, вже втілюється", повідомив голова Держінвестпроекту.

Як повідомлялося раніше, презентація техніко-економічного обґрунтування національного проекту "LNG-термінал" відбулася 30 березня 2012 р. Презентацію відвідали близько 250 осіб з понад 25 країн світу, а саме: дипломати, керівники інвестиційних та інжинірингових компаній, представники провідних компаній сфери енергетики, влади та ЗМІ.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що проект будівництва LNG-терміналу дозволить Україні до 2017 р. отримувати до 10 млрд куб. м зрідженого газу в рік.