ru ua

Україна готова надати "зелений коридор" для евакуації військ РФ із Придністров'я

Україна готова надати "зелений коридор" для евакуації військ РФ із Придністров'я Фото: російські війська в Придністров'ї

Йдеться про угруповання російських військ і озброєння, які знаходяться на зберіганні в с. Кобасна

Україна готова надати "зелений коридор" для евакуації російських військ і озброєння, розміщеного в селі Кобасна у невизнаному Придністров'ї. Про це домовилися міністри оборони України і Молдови Степан Полторак і Анатол Шалару на нараді глав військових відомств обох країн в Одесі, передає видання Deschide.

Шалару заявив, що озброєння, розміщені на військових складах у селі Кобасна, становлять значну небезпеку як для жителів Молдови, так і для України, не кажучи вже про населення лівобережжя Дністра. У цьому контексті до кінця 2016 року буде розроблено детальний план із вивезення цього озброєння і виведення російських військ ОГРВ із території Молдови.

"Разом з українським колегою ми обговорили питання створення спеціального коридору для російських військових, які перебувають у придністровському регіоні, а також для боєприпасів, які знаходяться на зберіганні в селі Кобасна", - розповів він.

За його словами, молдовське військове відомство було офіційно проінформовано про те, що Українська сторона готова підготувати спеціальний коридор для виведення російських військ і озброєння.

"Ми домовилися про зустріч військових експертів обох країн на території України для того, щоб обговорити низку питань технічного характеру: виїзд відповідних конвоїв із Молдови та шляхи, за якими вони ввійдуть на територію України, а так само їхній подальший маршрут територією України", - зазначив Шалару.

Він також додав, що після завершення всіх експертиз і уточнень усіх питань сторони мають намір проінформувати офіс ОБСЄ по цій темі, оскільки вказана місія має відбуватися під егідою ОБСЄ й ООН. А до кінця року сторони планують провести ще одну офіційну зустріч для того, щоб завершити обговорення і визначитися з етапами, згідно з якими, буде проведена операція з вивезення озброєнь і евакуації військ РФ із придністровської території Молдови.

"Далі ми маємо намір звернутися до міжнародних організацій, аби вони вплинули на керівництво РФ і посприяли початку зазначеного процесу евакуації. З нашого боку для цього будуть надані всі види допомоги та шляхи для транспортування: наземний, повітряний, морський", - запевнив молдавський міністр.

Шалару також повідомив, що нині оперативне угруповання російських військ на території Молдови налічує 1200 військових.

Нагадаємо, раніше у невизнаному Придністров'ї заявили про затримання шістьох громадян України, серед яких співробітник Державної прикордонної служби.