ua en ru

Україна і Фінляндія обговорили можливість відправки миротворців на Донбас

Україна і Фінляндія обговорили можливість відправки миротворців на Донбас Фото: Степан Полторак (flickr.com/secdef)

Міністри оборони України і Фінляндії також обговорили ситуацію безпеки в Україні

У Фінляндії відбулася зустріч міністра оборони України генерала армії Степана Полторака і міністра оборони Фінляндії Юссі Нііністьо. Про це повідомляє "Урядовий портал".

Так, в рамках зустрічі сторони обговорили сучасну ситуацію безпеки в Україні і в світі, реформування українського оборонного відомства та поглиблення двостороннього співробітництва між оборонними відомствами країн.

"Для нас важлива підтримка з врегулювання конфлікту на сході країни, у тому числі шляхом можливого залучення сил та засобів сил оборони Фінляндії в миротворчій місії ООН в Україні, - підкреслив міністр оборони України.

За його словами, Україна розраховує на продовження військово-політичного діалогу, поширення двостороннього співробітництва між Україною та Фінляндією у військовій сфері.

"Україна зробила значний внесок у подоланні глобальних і регіональних викликів, наша держава - надійний союзник західного світу і фактичний учасник трансатлантичного співтовариства. Міністерство оборони України рішуче налаштоване на поглиблення співпраці із оборонним відомством Фінляндії і переведення його в практичну площину", - розповів Полторак.

Також під час зустрічі обговорювалися питання продовження співпраці у сфері військової освіти і науки, професійної підготовки, співпраці у військово-медичній сфері, початок співпраці у сфері кібернетичної безпеки.

Нагадаємо, раніше президент Фінляндії Саулі Ниинисте на Мюнхенській конференції з питань безпеки заявив, що у випадку досягнення домовленості про проведення в Україні миротворчій операції під егідою ООН Фінляндія повинна прийняти в ній участь.