ru ua

Україна ще не отримала відповіді від Росії про передачу 23 росіян, - Геращенко

Україна ще не отримала відповіді від Росії про передачу 23 росіян, - Геращенко Фото: Ірина Геращенко (rada.gov.ua)

У в'язницях Росії залишаються понад 60 українців і кримських татар

Україна ще не отримала відповідь від Росії на пропозицію Києва про передачу 23 громадян РФ, засуджених за злочини проти територіальної цілісності і суверенітету України, в обмін на звільнення українських політв'язнів і заручників. Про це повідомила представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко в Facebook.

"Що Україна може і повинна зробити для звільнення всіх? Перше- не забувати про жодного бранця, про жодне прізвище. Друге- нагадувати про політв‘язнів і заручників на всіх міжнародних зустрічах, ця тема має бути пріоритетом не лише для України, а й для наших партнерів. Третє- вимагати доступу МКЧХ до тюрем окупованого Донбасу , Криму, до наших бранців в РФ. Четверте- шукати всі можливі шляхи звільнення, пропонувати всі компромісні варіанти, аби витягти наших. Ми й досі не отримали відповіді від РФ щодо 23 росіян, яких готові передати, але, видно, Росії вони не потрібні. Четверте- вимагати збереження санкцій до звільнення всіх заручників і повного виконнання мінських угод. П’яте - ретельно збирати інформацію про всіх причетних до катувань наших героїв, до незаконного утримання", - написала вона.

За словами Геращенко, в тюрмах Росії залишаються понад 60 українців і кримських татар. На окупованих територіях бойовики утримують десятки українських заручників, при цьому підтверджують тільки 20.

Сьогодні день народження політв'язня Кремля Миколи Карпюка, який більше 4 роки знаходиться в російській тюрмі. 8 день...

Опубліковано Iryna Gerashchenko 21 травня 2018 р.

Нагадаємо, 2 квітня Геращенко заявила, що Україна готова обміняти 20 росіян на українських політв'язнів в Росії і заручників на Донбасі.