Україна має виплатити екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценко 15 тис. євро в тримісячний термін після набуття законної сили рішення Європейського суду з прав людини. Про це на прес-конференції заявила захисник Луценко в Європейському суді Валентина Теличенко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Компенсація має бути виплачена в тримісячний термін з моменту набуття рішення законної сили",- заявила Теліченко.
Також, за її словами, невиконання Україною рішення ЄСПЛ може спричинити такі наслідки як: розгляд справ Європейським судом з прав людини громадян проти України прискореними темпами, а також збільшення розміру компенсацій громадянам, які виграють справи.
Нагадаємо, 3 липня 2012 р. урядовим уповноваженим у справах ЄСПЛ отримано текст рішення ЄСПЛ у справі "Луценко проти України". Даним рішенням констатовано порушення статті 5 та 18 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. У свою чергу в Міністерстві юстиції України заявили, що Україна оскаржить рішення ЄСПЛ щодо Луценка.