ua en ru

Україна повинна скористатися перемир'ям на Сході країни для початку результативних реформ, - експерт

Сьогоднішнє перемир'я на Донбасі Україна повинна використовувати для того, щоб почати реальну боротьбу з корупцією та реформи, які зроблять державу сильніше.

Сьогоднішнє перемир'я на Донбасі Україна повинна використовувати для того, щоб почати реальну боротьбу з корупцією та реформи, які зроблять державу сильніше. Про це заявив економіст, представник партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна" Вадим Гриб в ефірі каналу "112 Україна".

За його словами, саме економічні перетворення дозволять Україні виграти війну, тому що країна не буде залежати ні від яких партнерів.

"Давайте спочатку встановимо світ. Ми відновимося, ми накачаємо м'язи для того, щоб ми стали сильною державою. Відновимо зруйновану економіку, тому що падіння ВВП вже прогнозують на рівні 9%. А влада поки що, на жаль, сьогодні тільки декларує, але нічого не робить", - вважає політик.

За його словами, є безліч прикладів, коли війна стала поштовхом для зростання економіки.

"Ми багато говоримо про реформи. Але реальних реформ немає зараз, одна тільки балачки. По телевізору показують картинку, показують рішучі якісь заяви влади, але насправді нічого не відбувається. Є приклади світової практики, коли війна стала якимось певним поштовхом для зростання економіки. Чому? Тому що в першу чергу оновлюється військово-промисловий комплекс. Починає працювати наука. Вона за собою тягне інші суміжні виробництва, товари суміжного призначення, товари народного споживання і військового вжитку. Тому, якщо розумно до цього підходити, з цього можна отримати свої вигоди", - зазначає Гриб.

За його словами, багато залежить від держави, яка повинна створити сприятливий інвестиційний клімат. По-друге, потрібна рішуча боротьба з корупцією.

"Потрібні стратегії розвитку зруйнованих областей на Донбасі, потрібні стратегії інвестиційної політики по всій Україні. І потрібно розуміти, що зараз рівень корупції колосальний. Вона руйнує все. З нею необхідно рішуче боротися", - резюмував Гриб.