Україна має зберегти ринкові механізми ціноутворення на енергоресурси, - МВФ

Україна має зберегти ринкові механізми ціноутворення на енергоресурси, - МВФ
Фото: Девід Ліптон (Голос Америки)

У МВФ підкреслили, що енергетична політика має залишатись відповідною програмним зобов’язанням

Енергетична політика має залишатися відповідною програмним зобов’язанням України перед Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це в інтерв’ю "Економічній правді" заявив перший заступник голови МВФ Девід Ліптон.

Він зазначив, що наразі основна увага уряду має бути зосереджена на пенсійній реформі, заходах з прискорення приватизації та забезпечення конкретних результатів у боротьбі з корупцією. "Не менш важливо, щоб фіскальна та енергетична політика залишалася відповідною програмним зобов’язанням", - заявив заступник голови МВФ.

Щодо енергетичної політики, ключовий фокус МВФ залишається на збереженні конкретних ринкових механізмів ціноутворення на енергоресурси. "Рішення деполітизувати цей процес через застосування автоматичної формули має вирішальне значення, і ми очікуємо, що уряд дотримуватиметься цього зобов'язання", - підкреслив він.

Відповідаючи на питання щодо виділення наступних траншей, Ліптон підкреслив, що наразі МВФ має побачити реальність запроваджених реформ. "Рада виконавчих директорів МВФ має переконатися, що Україна має прогрес із запровадженням плану реформ", - підкреслив представник МВФ.

1 липня 2017 року Міністерство енергетики та вугільної промисловості України повинно було опублікувати нову ціну на газ на опалювальний сезон 2017/2018 рр. Однак у міністерстві не надали подібних розрахунків, а прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що ціна на газ підвищуватися не буде.

Віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон заявив, що уряд планує переглянути формулу ціноутворення на газ в Україні і використовувати в якості розрахункового періоду шість місяців (весна-літо), а не рік.

Національне антикорупційне бюро України має намір вивчити ситуацію з законністю використання ринкових механізмів ціноутворення на енергоресурси: формул розрахунку ціни газу (Дюссельдорф+) та ціни вугілля (Роттердам+). 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся