ua en ru

Україна має отримати безвізовий режим із ЄС до середини червня, - АПУ

Україна має отримати безвізовий режим із ЄС до середини червня, - АПУ Фото: Костянтин Єлісєєв назвав терміни запровадження "безвізу"

Для отримання Україною безвізового режиму нині немає жодних політичних перешкод

Для отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом лишилось здійснити низку технічних процедур, у результаті чого юридичне рішення про безвіз може бути ухвалене вже в середині червня 2017 року. Про це заявив заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв в інтерв'ю "Громадському".

"Ми розраховуємо, що на початку квітня Європарламент поставить остаточну крапку у питанні візової лібералізації, ухвалить відповідне рішення. Після цього м’яч перейде на поле країн-членів Євросоюзу, тобто Ради ЄС, яка має протягом досить швидкого періоду часу ухвалити рішення. І, я розраховую, що вже до середини червня Україна отримає юридичне рішення про безвізовий режим поїздок", - сказав він.

За словами Єлісєєва, для отримання Україною безвізу нині немає жодних політичних перешкод, тепер це питання лежить виключно у технічно-юридичній площині.

"Президент дав чіткі настанови всім нашим дипустановам у країнах-членах Шенгенської зони робити все можливе, аби навіть технічних бар’єрів на шляху для отримання візової лібералізації несподівано не з’явилося", - додав заступник глави АПУ.

Нагадаємо, 9 березня комітет Європарламенту з юстиції ухвалив рішення про підтримку запровадження безвізового режиму для України.