ru ua

Україна для вирішення спірних питань щодо постачання сиру з РФ має намір апелювати до ВТО, - Присяжнюк

Україна для вирішення спірних питань щодо постачання сиру з Росією має намір апелювати до Всесвітньої торгової організації (ВТО). Про це повідомив сьогодні журналістам міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк після засідання уряду.

"Будемо апелювати до ВТО, хоча Росія не є повноцінним членом, але з липня вона стане повноцінним членом організації", - підкреслив він.

Присяжнюк зазначив, що був здивований у зв'язку зі сформованою ситуацією. За словами міністра, відомство планує зібрати нараду з підприємцями, щоб ухвалити рішення щодо подальших дій.

Відповідаючи на питання про можливе здешевлення сирів на внутрішньому ринку у зв'язку із забороною їх ввезення в Росію, міністр відзначив, що поки такої ситуації не спостерігається, але в той же час знизилися закупівельні ціни на молоко. "Закупівельні ціни на молоко катастрофічно знизилися. Є доручення уряду, щоб виробник не страждав від цієї ситуації", - сказав міністр.

Нагадаємо, що 8 лютого ц.р. Федеральна служба РФ з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини офіційно оголосила про заборону поставок в РФ деяких видів сирів трьох українських виробників: Пирятинського сирзаводу (група "Молочний альянс"), "Прометея" (входить в Milkiland) і "Гадячсиру" ("Альміра"). Пізніше з'являлася інформація, що Росспоживнагляд розширив список таких українських підприємств до семи. Вони не відповідають встановленим вимогам "Технічного регламенту на молоко і молочну продукцію" за змістом рослинних жирів і без зазначення їх на етикетці продукту.

"З метою недопущення надходження на споживчий ринок РФ фальсифікованої продукції і забезпечення продовольчої безпеки в РФ припиняю ввезення на територію та обіг на території країни сирів зазначених українських виробників", - говориться в документі, підписаному главою Росспоживнагляду Геннадієм Онищенко.

Відзначимо, раніше Микола Присяжнюк заявив, що виробники сиру, експорт якого призупинила РФ, направили техдокументацію для аналізу Росспоживнагляду.