ua en ru

Україна демонструє приклади відступу від свободи слова, - Міжнародний інститут преси

Україна демонструє небезпечні приклади відступу від свободи ЗМІ в Європі, такі само проблеми спостерігаються й у Білорусії, Угорщини та Туреччини. Про це заявляє Міжнародний інститут преси (МІП), оприлюднивши "Європейський список особливої уваги", повідомляє радіо "Свобода".

Список є поєднанням звітів від МІП, який захищає свободу преси в усьому світі і його партнера - Медіа-організації Південно-Східної Європи (SEEMO), яка опікується питаннями свободи преси у країнах Південно-Східної Європи.

Попри те, що список зосереджується на чотирьох країнах, це не означає, що щодо інших країн бракує таких застережень, заявляє МІП.

Як йдеться в звіті, спостерігачі на виборах в Україні засудили порушення свободи слова, зокрема, намір парламенту ухвалити закон про наклеп. Крім того, в МІП заявляють, що безкарність залишається проблемою і що деякі журналісти заявили про напади напередодні парламентських виборів.

Крім того, в звіті заявляють, що в грудні 2011 р. усі звинувачення, висунуті проти колишнього Президента Леоніда Кучми у зв'язку з убивством журналіста Георгія Гонгадзе, були зняті.

Незважаючи на покращення ситуації після 2004 р., стан свободи ЗМІ погіршився з обранням Президентом Віктора Януковича у 2010 р. А фінансова криза 2008 р. штовхнула чимало ЗМІ в руки олігархів. Крім того, як йдеться в звіті, самоцензура серед журналістів і власників медіа стала нормою.

У Білорусі, як мовиться в списку, нещодавні президентські та парламентські вибори, за заявами західних спостерігачів, були проведені у атмосфері погроз журналістам. У Туреччині зараз ув'язнені приблизно 76 журналістів, більшість з яких, вочевидь, за безпідставним звинуваченням у поширенні пропаганди терористичних організацій, заявляють у МІПі. Щодо Угорщини, то тут, як йдеться в заяві МІП, діють закони про ЗМІ, які критикувала міжнародна спільнота за їх потенціал з придушення свободи слова і завдання шкоди плюралізму ЗМІ.

Читайте також: Журналіст Парфьонов дорікнув владі Росії в тотальному контролі над федеральними телеканалами