ru ua

Україна і Данія почали військову операцію "Північний сокіл"

Україна і Данія почали військову операцію "Північний сокіл" Літак ВСУ

Спільна військова операція українських і датський військових "Північний сокіл" з перевезення пального на острові Гренландія почалася сьогодні, 6 квітня. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства оборони України на Facebook.

"Сьогодні, 6 квітня, у відповідності з Меморандумом про взаєморозуміння між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Королівства Данія у сфері авіаційно-транспортних перевезень та технічної угоди, розпочалася спільна українсько-данська військово-транспортна операція "Північний сокіл - 2015" з перевезення пального на острові Гренландія", - йдеться в повідомленні.

В рамках заходу з військового майданчика аеропорту Бориспіль до авіаційної бази "Ольборг" Військово-повітряних сил Данії на літаку Іл-76МД ВСУ відбула група українських авіаторів.

Загалом до операції "Північний сокіл", яка проходить сьомий рік поспіль, залучається близько 30 українських військовослужбовців.

В ході операції "Північний сокіл - 2015" українські військові льотчики планують перевезення військово-транспортним літаком Іл-76МД з авіабази ВПС США "Туле" на данську полярну станцію "Норд" на острові Гренландія близько 600 тис. л пального, виконати близько 60 польотів і провести в полярному небі понад 100 годин. Завершити проведення перевезень планується 9 травня.

"На острові Гренландія українські військові льотчики виконуватимуть завдання у надзвичайно важких кліматичних умовах Арктики, які визначаються низькими температурами повітря до 50 градусів при швидкості вітру до 15-20 метрів в секунду, штормовою погодою, відсутністю наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів", - підкреслили в Міноборони.

Сьогодні, 6 квітня, у відповідності до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством оборони України та Міністерство...

Posted by Міністерство оборони України on 6 Апрель 2015 г.