УКБС: Мінпромполітики готує скасування наказу про обслуговування держпідприємств.

Мінпромполітики України готує скасування наказу про обслуговування держпідприємств, повідомляє прес-служба УКБС.

Антимонопольний комітет України пристав на позицію асоціації "Український кредитно-банківський союз", яка звернула увагу на порушення умов конкуренції з боку Мінпромполітики. Адже наприкінці березня Міністерство зобов'язало усі державні підприємства перейти на обслуговування виключно до державних банківських установ до 30 квітня 2010 р.
Сьогодні на своєму засіданні АМКУ розглянув відповідну справу про антиконкурентні дії Мінпромполітики і одностайно ухвалив рішення рекомендувати Міністерству скасувати свій наказ № 160 від 30 березня 2010 р. та довести інформацію про це до відома керівників усіх підпорядкованих державних підприємств. Рекомендації АМКУ є обов'язковими для виконання.
"Для врегулювання ситуації нашим об'єднанням вжито низку заходів. Направлено звернення до АМКУ, ухвалено рішення про судове оскарженння наказу і до окружного адміністративного суду подано позов про визнання протиправним і скасування зазначеного наказу Мінпромполітики. Завдяки цим крокам державні підприємства зберегли самостійне право вибору банківської установи, у якій вони будуть обслуговуватися, що відповідає принципам конкуренції, - зазначила гендиректор УКБС Галина Оліфер. - Крім того, за висновками справи про антиконкурентні дії, АМКУ рекомендував розглянути на засіданні уряду доручення, яким Мінпромполітики, Мінтрансзв'язку, Мінвугільпром, Мінагрополітики, Мінпаливенерго та Мінжитлокомунгосп були зобов'язані перевести підпорядковані держпідприємства на обслуговування в держбанки".
Нагадаємо, 21 квітня банк-член "Українського кредитно-банківського союзу" подав позов до Окружного адміністративного суду Києва про визнання протиправним та скасування наказу Мінпромполітики про обслуговування державних підприємств, йдеться в повідомленні УКБС.
"Позовна заява аргументована тим, що вказаний наказ дискримінує суб'єктів господарювання, незаконно обмежує їх права й принцип свободи договору та прийнятий із перевищенням Мінпромполітики своїх повноважень, - зауважила генеральний директор УКБС Галина Оліфер. - Адже фактично йдеться про спробу Мінпромполітики створити прецедент монопольного права обслуговування державних підприємств. Це суперечить нормам Конституції України, Господарського кодексу України, ЗУ "Про банки і банківську діяльність", якими заборонено втручання державних органів у діяльність банків, встановлення привілейованого становища одних суб'єктів господарювання та порушення правил конкуренції".
Нагадаємо, 30 березня 2010 р. Міністерством промислової політики видано наказ № 160, згідно з яким державні підприємства, що знаходяться в сфері управління цього відомства, зобов'язані припинити обслуговування в недержавних банківських установах та здійснювати його виключно в державних банках. УКБС звернувся до АМКУ щодо вжиття заходів для припинення антиконкурентних дій Мінпромполітики.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся