УКБС закликає парламент орієнтуватися на Базель-3 щодо регулятивного капіталу банків

Середа 16 лютого 2011 11:41

Асоціація "Український Кредитно-Банківський Союз" виступає проти змін до ст. 32 ЗУ "Про банки і банківську діяльність", якими пропонується норма щодо встановлення регулятивного капіталу не нижче статутного капіталу банку. Про це повідомляє прес-служба асоціації.
УКБС звертає увагу, що Базель-3 не встановлює вимог до розміру регулятивного капіталу. Для стабільності банку більш важливим є виконання нормативу адекватності регулятивного капіталу, а не його відповідність мінімального розміру статутного капіталу.
Так, за даними НБУ на 1 січня 2011 р. норматив адекватності регулятивного капіталу банків в Україні становить 20,83%, що більш ніж в 2 рази перевищує нормативні вимоги в 8% і 10%, встановлені, відповідно, Законом та НБУ.
Згідно з новими Базельськими стандартами, власний капітал банків має становити 8% від обсягу активів, тоді як у національній банківській системі дане співвідношення на 1 грудня 2010 р. склало 14,3%, що майже вдвічі більше.
Нагадаємо, зміни вносяться у зв'язку з прийняттям 15 лютого 2011 р. Верховною Радою проекту Закону №0884.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся