ru ua

Кримінальна відповідальність за екстремізм існує у всіх європейських країнах, - ПР

Кримінальна відповідальність за здійснення екстремістської діяльності існує у всіх європейських країнах, заявив Олег Царьов

Введення кримінальної відповідальності за екстремістську діяльність обумовлено широким поширенням у суспільстві дій і закликів, які за своїм змістом є екстремістськими, тягнуть за собою скоєння злочинів та інших правопорушень і несуть загрозу національній безпеці, територіальній цілісності держави, громадському порядку, правам і законним інтересам громадян. Кримінальна відповідальність за здійснення екстремістської діяльності існує у всіх європейських країнах, заявив народний депутат України, заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Олег Царьов, коментуючи положення закону україни "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" і процесуальні закони про додаткові заходи захисту безпеки громадян", повідомляє прес-служба ПР.

"Кримінальна відповідальність за здійснення екстремістської діяльності, що виявляється в різних формах, існує у всіх європейських країнах", - сказав він.

Він також зазначив, що актуальність і необхідність боротьби з екстремізмом підкреслює Парламентська асамблея Ради Європи.

"Зокрема, в резолюції № 1344 "Про загрозу для демократії з боку екстремістських партій і рухів у Європі" ПАРЄ закликала держави-члени Ради Європи передбачити у своєму законодавстві можливість обмеження свободи висловлювань, зібрань та асоціацій в цілях боротьби з екстремізмом, а також запровадити дієві покарання, які виконували б роль стримуючого фактора, зокрема, за публічні заклики до насильства, расової дискримінації та нетерпимості. Крім того, ПАРЄ рекомендує прийняти законодавство з метою впровадження адміністративних процедур, які перешкоджають поширенню екстремістської ідеології з допомогою нових інформаційних технологій", - нагадав Царьов.