Вченим пропонують прорахувати можливість переходу на звичайну пенсію

Вченим пропонують прорахувати можливість переходу на звичайну пенсію
Фото: Павло Розенко (РБК-Україна)

Після осучаснення звичайна пенсія може бути дещо більше, ніж спеціальна

Вченим, які отримують наукові пенсії слід звернутися в Пенсійний фонд України і прорахувати перехід на звичайну пенсію. Про це у вівторок, 24 жовтня, заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко в ефірі радіо "Голос столиці".

"Наукова пенсія - це свого роду теж спеціальна пенсія, тобто люди виходили на пенсію не за загальним законом про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а на пенсію за законом про наукову діяльність... На жаль, системи щодо осучаснення пенсії для спеціальних законів не існує", - сказав Розенко.

За його словами, модель осучаснення пенсії є і завжди була лише в законі про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

"Всі спеціалізовані пенсії мали спеціалізований характер... Тим людям, які отримують наукову пенсію, я все ж раджу зараз, можливо, звернутися до Пенсійного фонду і прорахувати можливість переходу на звичайну пенсію ", - зазначив Розенко.

Він також припустив, що після осучаснення звичайна пенсія може бути дещо більше, ніж спеціальна.

"Повірте, це може бути вигідний варіант, ніж наукова пенсія або пенсія державного службовця", - наголосив Розенко.

Також віце-прем'єр-міністр розповів, що зараз пенсійна реформа проходить лише перший етап, і у подальшому можливі зміни за іншими пенсійними виплатами.

Нагадаємо, нарахування пенсій за новими розрахунками повинно завершитися до кінця жовтня.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся