Вчені назвали нову глобальну загрозу для Землі

Вчені назвали нову глобальну загрозу для Землі
Фото: за чверть століття знищена одна десята дикої природи Землі

За 26 років зникло близько 10% земної території дикої природи

Знищення дикої природи загрожує катастрофою для наколишнього середовища та всього людства. Про це повідомляється в дослідженні, опублікованому в журналі Current Biology, передає портал наукових новин Phys.org.

Згідно з дослідженням, за чверть століття Земля втратила близько 10% території дикої природи через людську діяльність. Як повідомляється, кількість знищених земель пропорційна двократній площі Аляски і половині площі Амазонії.

За словами одного з учених дослідної групи доктора Джеймса Уотсона, в останній час багато уваги було приділено проблемі вимирання окремих видів тварин, але дуже мало було відомо про великі втрати цілих екосистем, особливо земель дикої природи.

Щоб надолужити нестачу інформації, дослідники виготовили карту ділянок дикої природи по всьому світу, які є біологічно і екологічно недоторканими ландшафтами. Потім учені порівняли їх поточну карту місцевостей дикої природи з результатами подібних досліджень початку 1990-х років.

Порівняння двох карт показало, що за останні роки 3,3 млн кв. км (близько 10%) світової території дикої природи було знищено. Як зазначається, найбільша кількість незайманих людиною куточків природи зникло у Південній Америці та Африці.

"Якщо ми не будемо діяти найближчим часом, то залишаться лише крихітні залишки дикої природи по всій планеті, а це катастрофа для охорони природи, змін клімату. Це стане вироком найвразливішим спільнотам людей на планеті", - вважає доктор Уотсон.

Колега Уотсона доктор Оскар Вентер заявляє, що єдиний вихід для порятунку дикої природи – захищати те, що залишилося, оскільки відновити екосистеми втрачених територій дикої природи вже неможливо.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Росії з'явилася "кривава" річка.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся