ru ua

Учасники форуму Ukraine: Just business у Празі презентували бізнес-потенціал України

У Празі (Чехія) 15 квітня відбувся перший захід бізнес-форуму Ukraine: Just business, основною метою проведення якого є презентація реального бізнес-потенціалу України міжнародним діловим колам.

Як повідомили організатори, на зустріч з українською делегацією були запрошені чеські бізнесмени: як вже мають досвід співпраці з Україною, так і такі, що розглядають таку можливість у перспективі.

Підтримку у запрошенні гостей надали посольства України в Чехії, а також місцева бізнес-асоціація Ukrainian Business Club.

Після привітального слова надзвичайного і повноважного посла України в Чехії Бориса Зайчука, представники бізнес-спільноти Чехії Давид Прудек (Ukrainian Business Club) і Мартін Дурина (Chamber for Commercial Relayions with CIS), а також представник Торгово-промислової палати України Геннадій Болдир розповіли про своє бачення перспектив розвитку економічних відносин між Україною і Чехією.

В першу чергу, зазначають організатори, велика частина питань, обговорюваних на форумі, стосувалася темпу і фактичних результатів реформування української економіки - насамперед, у частині компетенції податкової та митної служби.

Друга панельна дискусія в рамках заходу стосувалася практичного досвіду ведення бізнесу в Україні, аналізу існуючих в даний час бізнес-можливостей та інвестиційних ризиків.

Керуючий партнер юридичної фірми "Лавринович&Партнери" Максим Лавринович акцентував увагу на важливості якісного правового супроводження інвестиційних проектів, що реалізуються в Україні, а також підкреслив, що іноземні інвестори сьогодні самі бажані гості в Україні.

За словами віце-президента групи DCH Олександра Ярославського Олени Дерев'янко, важливою умовою успішного інвестування в Україну є стратегічний підхід - далекоглядність політики інвестора, вміння вибирати місцевих партнерів і розробляти багатоходові інтелектуальні комбінації виходу на ринок.

Член наглядової ради компанії Eurocar і генеральний директор "Сэзпарксервис" Володимир Панов в свою чергу поділився інформацією про роботу індустріального парку "Соломоново" (Закарпатська обл.) як високотехнологічного і привабливого для інвесторів машинобудівного кластера.

Таким чином, експерти прийшли до одностайного висновку, що, незважаючи на всі кризові явища, вести бізнес в Україні можливо.

Учасники зустрічі також високо оцінили ініціативу організації Ukraine: Just Business як своєчасного і корисного заходу щодо підвищення інвестиційної привабливості української економіки. Варто відзначити, що присутній на зустрічі екс-єврокомісар з питань розширення ЄС та добросусідства Штефан Фюле побажав, щоб "ентузіазм організаторів оптимістичного road-show передався українським політикам".

Як повідомлялося раніше, Бізнес-форум Ukraine: Just Business проводиться за підтримки Міністерства закордонних справ України. Ініціатори проекту - юридична фірма "Лавринович і Партнери" та Торгово-промислова палата України.

Основна мета форуму - відновити втрачену довіру потенційних інвесторів.

Такі заходи Ukraine: Just Business заплановані на 27 квітня (Варшава) і 14 травня (Будапешт) 2015 р.