ru ua

Учасникам захоплення прокуратури Бахмута в 2014 році повідомлено про підозру

Учасникам захоплення прокуратури Бахмута в 2014 році повідомлено про підозру Фото: прокуратура Бахмута (прокуратура Донецької області)

Прокуратура повідомила про підозру 4 членам банди

Прокуратура Донецької області повідомила про підозру 4 членів озброєної банди, які брали участь у захопленні будівлі прокуратури р. в Бахмуті навесні 2014 року. Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Слідство встановило, що 13 чоловіків у середині квітня 2014 року, коли Бахмут (колишній Артемівськ) тимчасово перебував під контролем представників терористичної організації ДНР, створили організовану збройну групу (банду) - нападали на місцевих жителів, викрадали чуже майно і транспортні засоби, зберігали зброю а також захоплювали будівлі. Зокрема, члени зазначеної банди 30 травня 2014 брали участь у захопленні бойовиками будівлі місцевої прокуратури, надалі використовуючи останню як місце дислокації організованої групи.

У квітні 2017 у фігурантів при обшуку за місцем проживання виявлено та вилучено арсенал зброї: 8 реактивних піхотних вогнеметів, 9 автоматів, протитанкова граната і більш 15 тис патронів.

Дії підозрюваних кваліфіковані за 9 статей Кримінального кодексу України, а саме: ст. 257 (бандитизм) ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом); ст. 28 (вчинення злочину групою осіб); ст. 341 (захоплення державних будівель) ст. 187 (розбій) ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини); ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) ст. 260 (створення не передбачених законом збройних формувань).

altaltaltaltaltaltalt

Фото: прокуратура Бахмута і зброю бойовиків (прокуратура Донецької області)

В даний час 4членам банди оголошено про підозру у скоєнні зазначених злочинів. Трьом з них обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Четвертий підозрюваний - організатор банди, як і інші 9 учасників переховуються від органів досудового розслідування. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, раніше інформатора самопроголошеної "Луганської народної республіки", передававшую дані про склад Збройних Сил України з мобільного зв'язку, засудили до 8 років позбавлення волі.