ua en ru

УАК закликає керівництво держави якнайшвидше прийняти нову редакцію "аграрного антикризового закону".

Українська аграрна конфедерація (УАК) украй стурбована негативними наслідками для АПК України визнання неконституційним Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу" вiд 4 лютого 2009 р. № 922. Про це йдеться у відкритому зверненні УАК до Президента України Віктора Ющенка, прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та голови Верховної Ради Володимира Литвина, розповсюдженому її прес-службою.

"Починаючи з 1 грудня 2009 р., фактично скасовується ряд надзвичайно важливих положень закону "Про державну підтримку сільського господарства України", а також закону "Про податок на додану вартість" щодо підтримки виробників м'яса та молока шляхом запровадження спеціальних режимів оподаткування податком на додану вартість", - сказано у зверненні. В УАК прогнозують, що це позбавить вітчизняне тваринництво (у розрахунку на рік) більш як 2 млрд грн державної підтримки, "яка саме зараз йому потрібні в умовах тотального дефіциту коштів та катастрофічного зменшення обсягів кредитування". У Конфедерації також передбачають, що наслідком цього буде подальша стагнація тваринництва, особливо виробництва молока та яловичини.

"Із скасуванням "антикризового аграрного закону" остаточно втрачаються ілюзії щодо покращення фінансування усього аграрного сектора економіки України", - сказано у зверненні УАК до керівництва держави.

Конфедерація закликає Президента, прем'єра та голову ВР об'єднатися, "незалежно від політичних чи особистих вподобань та симпатій, навколо якнайскорішого напрацювання урядом нової редакції "аграрного антикризового закону", його швидкого прийняття Верховною Радою та підписання Президентом України", - сказано у зверненні.

Нагадаємо, Конституційний суд України (КСУ) визнав повністю неконституційним закон України про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу від 4 лютого 2009 р. Як зазначив голова КСУ Андрій Стрижак, закон визнаний неконституційним повністю, у зв'язку з порушенням конституційної процедури набрання ним чинності. Тому, за словами голови суду, немає потреби у подальшому розгляді подання Президента України щодо конституційності окремих розділів цього закону.

Нагадаємо, на думку автора подання, Президента України Віктора Ющенка, положення пункту 11 розділу III "Прикінцеві положення" закону № 639 про встановлення особливостей підтримки Національним банком України ліквідності комерційних банків, які надали кредити сільськогосподарським товаровиробникам, через відповідні інструменти рефінансування суперечить частині четвертій статті 13, статті 41 Конституції України. Президент України також відзначає, що новаційні норми вказаного пункту не відповідають визначеному в статтях 99, 100 Конституції України статусу НБУ та гарантіям його самостійності в проведенні грошово-кредитної політики.

Нагадаємо, що пункт 12 розділу 3, прикінцевих положень даного закону передбачав заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2010 р. Цей пункт також оскаржувався Президентом України.