Тисячі малайзійців вийшли на антиурядовий протест у Куала-Лумпурі

НовиниСуспільство    19.11.2016 - 18:47
Фото: антиурядовий протест у Куала-Лумпурі
Фото: антиурядовий протест у Куала-Лумпурі

Вони вимагають відставки уряду Наджиба Разака, замішаного у корупційному скандалі

У суботу, 19 листопада, тисячі малайзійців вийшли на акцію протесту в Куала-Лумпурі, вимагаючи відставки уряду Наджиба Разака, замішаного у корупційному скандалі. Про це передає DW.

Зазначено, що більшість учасників акції одягли жовті футболки, що є символом руху Bersіh - коаліції за вільні і чесні вибори, котрий закликав до протестів. Акція відбувається попри те, що на її проведення було накладено заборону, так само як і на демонстрацію прибічників уряду.

За дотриманням порядку стежать близько 7 тисяч поліцейських. Протести відбуваються мирно.

 

Фото: протести в Малайзії

Напередодні, 18 листопада, очільника руху Bersіh та кількох інших опозиціонерів було заарештовано. Їм закидають, що організація нелегально отримувала пожертви з-за кордону.

Прем'єр-міністр Разак назвав демонстрантів "інструментом опозиції", котра намагається повалити демократично обрану владу.

У Малайзії Разак уже більше року перебуває у центрі скандалу зі зникненням мільйонів доларів з державного фонду 1Malaysia Development Berhad, заснованого ним 2009 року. Гроші або зникали, або перераховувалися на закордонні рахунки невідомих власників. Натомість мільйони на власних рахунках очільник уряду пояснив пожертвами з Саудівської Аравії. До останнього часу Разак був головою наглядової ради фонду.

За інформацією Wall Street Journal, родичі та наближені до прем'єра особи на забрані з фонду гроші купували собі серед іншого розкішне житло у Нью-Йорку та картини Ван Гога. 63-річний очільник малайзійського уряду всі звинувачення заперечує, говорячи про "змову" проти нього.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Малайзія може направити інвестиції на розвиток українського аеропорту "Бориспіль".

On Top