Тисячі малайзійців вийшли на антиурядовий протест у Куала-Лумпурі

НовиниСуспільство    19.11.2016 - 18:47
Фото: антиурядовий протест у Куала-Лумпурі
Фото: антиурядовий протест у Куала-Лумпурі

Вони вимагають відставки уряду Наджиба Разака, замішаного у корупційному скандалі

У суботу, 19 листопада, тисячі малайзійців вийшли на акцію протесту в Куала-Лумпурі, вимагаючи відставки уряду Наджиба Разака, замішаного у корупційному скандалі. Про це передає DW.

Зазначено, що більшість учасників акції одягли жовті футболки, що є символом руху Bersіh - коаліції за вільні і чесні вибори, котрий закликав до протестів. Акція відбувається попри те, що на її проведення було накладено заборону, так само як і на демонстрацію прибічників уряду.

За дотриманням порядку стежать близько 7 тисяч поліцейських. Протести відбуваються мирно.

 

Фото: протести в Малайзії

Напередодні, 18 листопада, очільника руху Bersіh та кількох інших опозиціонерів було заарештовано. Їм закидають, що організація нелегально отримувала пожертви з-за кордону.

Прем'єр-міністр Разак назвав демонстрантів "інструментом опозиції", котра намагається повалити демократично обрану владу.

У Малайзії Разак уже більше року перебуває у центрі скандалу зі зникненням мільйонів доларів з державного фонду 1Malaysia Development Berhad, заснованого ним 2009 року. Гроші або зникали, або перераховувалися на закордонні рахунки невідомих власників. Натомість мільйони на власних рахунках очільник уряду пояснив пожертвами з Саудівської Аравії. До останнього часу Разак був головою наглядової ради фонду.

За інформацією Wall Street Journal, родичі та наближені до прем'єра особи на забрані з фонду гроші купували собі серед іншого розкішне житло у Нью-Йорку та картини Ван Гога. 63-річний очільник малайзійського уряду всі звинувачення заперечує, говорячи про "змову" проти нього.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Малайзія може направити інвестиції на розвиток українського аеропорту "Бориспіль".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top