У Twitter 60% російськомовних акаунтів є ботами, - доповідь НАТО

НовиниСуспільство    25.11.2017 - 12:57
Фото: Twitter (flickr.com/Tom Raftery)
Фото: Twitter (flickr.com/Tom Raftery)

Росія в соцмережах активно користується ботами для маніпуляції громадською думкою

В сервісі мікроблогів Twitter 60% російськомовних акаунтів є ботами. Про це йдеться в доповіді Центру стратегічних комунікацій НАТО, який расположен в Латвії.

Зокрема, автори дослідження стверджують, що російська сторона в соціальних медіа активно користується ботами для маніпуляції громадською думкою. За їхніми даними, російськомовні боти створили приблизно 70% всіх російськомовних повідомлень про НАТО в Прибалтиці та Польщі в період з серпня по жовтень.

"Загалом 60% усіх активних російськомовних акаунтів в переважній більшості випадків автоматизовані... Ми стверджуємо, що більшість російськомовних Twitter-акаунтів, які згадують певний вузький набір понять, - боти", - йдеться в доповіді.

Крім того, повідомляється, що в англомовному сегменті Twitter 39% акаунтів є ботами. У той же час автори доповіді відзначили падіння активності російськомовних ботів на 13% в період з серпня по жовтень в порівнянні з першим півріччям 2017.

Нагадаємо, раніше НАТО заявило про серйозність втручання Росії в ситуацію в Каталонії. Зокрема, російські боти в соцмережах з вересня зосередилися на поширенні фейків про каталонське питання.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top