ua en ru

Турчинов назвав відсутність законів про криптовалюти загрозою безпеки України

Турчинов назвав відсутність законів про криптовалюти загрозою безпеки України Фото: Олександр Турчинов (РБК-Україна)

На думку Турчинова, розвиток ринку криптовалют не може залишатися без уваги держави

Відсутність законодавчої і нормативної бази щодо криптовалют створює загрози для економіки і безпеки України. Про це на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, передає прес-служба відомства.

Повідомляється, що, за інформацією керівництва Нацбанку, СБУ та поліції, відсутність контролю над оборотом криптовалют і анонімність розрахунків створюють передумови для їх використання з метою відмивання грошей. За словами Турчинова, подальше відсторонення держави від цього питання і правовий вакуум на ринку криптовалют через відсутність законодавчої і нормативної бази створює загрози для економіки і безпеки держави.

"Враховуючи швидкий розвиток криптовалют у світі, це питання не може залишатися без уваги держави", - заявив він.

У зв'язку з цим фінансовим і силовим відомствам доручили створити робочу групу для напрацювання нормативно-правових пропозицій щодо врегулювання даного питання; визначення регулятора та порядку функціонування ринку криптовалют; порядку проведення моніторингу транзакцій з використанням криптовалют та ідентифікації суб'єктів операцій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що влада Російської Федерації розробляє криптовалюту для уникнення фінансових санкцій.