Турчинов і Немиря закликали Євросоюз заблокувати переговори з Україною через Луценка і Тимошенко

На зустрічі учасників "Комітету опору диктатурі" (КОД) з представниками закордонного дипкорпусу колишній віце-прем'єр Григорій Немиря, а потім і Олександр Турчинов закликали європейців заблокувати переговори з Україною через екс-главу МВС Юрія Луценка і екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко, пише видання "Дзеркало тижня. Україна".

"Я не уявляю, як Євросоюз буде підписувати угоду з Януковичем, коли Тимошенко буде сидіти у в'язниці", - обурювався, зокрема, Немиря.

Крім того, в опублікованій у Wall Street Journal статтi (написаної Тимошенко в співавторстві з Немирею) найзнаменитіша українська ув'язнена написала: "Ми пристрасно віримо в те, що майбутнє України разом з Євросоюзом... І хоча ми не хочемо, щоб показні політичні судилища над Тимошенко і її соратниками відволікали Україна від руху по європейському шляху, слід зазначити, що ніколи раніше Євросоюз не укладав настільки далекосяжну угоду про вільну торгівлю з недемократичною державою. На жаль, саме в таку державу перетворюється Україна".

Але як раз для того, щоб повернути Україну в демократичне русло, європейські прихильники підписання Угоди про асоціацію з Україною закликають зробити це якомога швидше. "Їхні аргументи такі. Якщо ЄС не підпише з Україною цю угоду, він втратить останні важелі впливу на українського президента. Якщо ж дати Януковичу можливість продемонструвати гучний успіх на європейському напрямі і дозволити йому гордо помахати європейським прапором перед виборцями, це накладе на українського лідера певні зобов'язання перед Євросоюзом, і тоді на нього легше буде впливати. У тому числі і гальмуючи ратифікацію угоди, без якої документ не може набути чинності. А оскільки ратифікація має пройти в парламенті всіх 27 членів ЄС плюс в Європарламенті, то вимагати від Януковича можна буде багато чого. Адже крім економічної частини документ містить і значну політичну, щонакладає на Україну серйозні зобов'язання у сфері демократії. Підписавши цю угоду, ЄС, як там вважають, отримає можливість ефективно впливати на внутрішні процеси в Україні. У тому числі і через Європейський суд", - пише "Дзеркало тижня. Україна".

Крім того, вважають прихильники даного сценарію, після підписання Угоди про асоціацію з ЄС Януковичу вже майже неможливо буде піти на поступки і замінити європейський вибір якимось іншим, пише видання. А що стосується процесу над Тимошенко, то замість того, щоб карати за нього всю країну, можна показово покарати хоча б декілька його учасників - суддів, прокурорів, чиновників. Точкові санкції, наприклад, у вигляді заборони на в'їзд до країн ЄС окремим українським персонам досить активно обговорюються як мінімум у дипломатичному середовищі, і не можна повністю виключати, що цей захід залишиться незадіяним, зазначає видання. У якості "останнього європейського попередження" може бути і перенесення на кілька тижнів завершальних раундів щодо ЗВТ і угоди в цілому.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся