ua ru

ЦВК зареєструвала Бандурова нардепом від 79-го виборчого округу

Центральна виборча комісія зареєструвала в середу, 26 листопада, Володимира Бандурова народним депутатом України VIII скликання. Рішення було прийнято в ході засідання членів Центральної виборчої комісії.

Раніше, 10 листопада, ЦВК офіційно оголосила Бандурова переможцем виборів у 79 виборчому окрузі (Запорізька обл.). За народного депутата проголосувала 21,81% виборців (17 197 осіб).

Станом на 26 листопада ЦВК зареєструвала вже 419 з 423 народних депутатів, обраних на позачергових виборах парламенту.
Нагадаємо, що для визначення переможця у цьому окрузі за рішенням Запорізького окружного адміністративного суду знадобився перерахунок голосів на 12 виборчих дільницях, де під час первинного підрахунку були допущені значні порушення під час підрахунку, так і при оформленні виборчих протоколів.

Перемогу Бандурова підтвердили і рішення Запорізького окружного адміністративного суду, Дніпропетровського апеляційного окружного суду, а також Вищого окружного суду України. У всі ці судові інстанції звертався програв на виборах кандидат Олександр Григорчук, який намагався визнати вибори в 79 окрузі не дійсними. Всі його позови були відхилені, всі суди визнали законність результатів виборів і перемогу за 79 окрузі народного депутата Бандурова.

Перемога Бандурова була прогнозована багатьма політичними аналітиками. В ході проведення самих виборів, провідні соціологічні компанії України фіксували більш ніж 10% перевага Бандурова над своїм найближчим конкурентом. У штабі Бандурова наголосили, що використання опонентів админресураса, "чорних" технологій, тиск на Окружну і Центральну виборчу комісію, підкуп і "крадіжка" голосів виборців не змогли перешкодити Бандурову виграти вибори у Верховну Раду України.