ЦВК просить Раду швидше визначити райони Донбасу, де місцеві вибори не відбудуться

Понеділок 10 серпня 2015 19:22
ЦВК просить Раду швидше визначити райони Донбасу, де місцеві вибори не відбудуться
Фото: Центральна виборча комісія

Виборчий процес на місцях повинен стартувати вже 5 вересня

Центральна виборча комісія звернулася до Верховної Ради України щодо невідкладного визначення переліку адміністративно-територіальних одиниць в Донецькій і Луганській областях, в яких чергові місцеві вибори 25 жовтня 2015 р. не будуть проводитися. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЦВК.

"10 серпня під час чергового засідання Комісія звернулася до Верховної Ради України щодо невідкладного визначення згідно з Законом України "Про місцеві вибори" переліку адміністративно-територіальних одиниць, в яких чергові вибори депутатів обласних, окремих районних, міських, районних у містах, селищних, сільських рад, сільських, селищних, міських голів і рад об'єднаних територіальних громад на території Донецької та Луганської областей 25 жовтня 2015 р. не проводяться", - йдеться в повідомленні.

Рішення прийнято у зв'язку з тим, що, згідно з пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про місцеві вибори", чергові місцеві вибори на території Донецької і Луганської областей і в Криму не проводяться у зв'язку з тимчасовою окупацією РФ і збройною агресією проти України. При цьому перелік адміністративно-територіальних одиниць, в яких 25 жовтня не проводяться місцеві вибори, визначається Радою в постанові про призначення місцевих виборів. Однак постанові Ради від 17 липня 2015 р. зазначеного переліку не містить.

При цьому виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня чергових місцевих виборів, тобто 5 вересня 2015 р. Таким чином, як зазначають у ЦВК, "невизначення найближчим часом Верховною Радою України переліку адміністративно-територіальних одиниць на території Донецької і Луганської областей, в яких чергові місцеві вибори 25 жовтня 2015 року не проводяться, створює ризик для належного і своєчасного здійснення передбачених законом процедур щодо організації підготовки і проведення місцевих виборів на відповідних територіях".

Нагадаємо, в п'ятницю, 7 серпня 2015 р. закон України "Про місцеві вибори" був опублікований у парламентській газеті "Голос України" (№№143-144). Закон вступив в силу на наступний день після його публікації.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся