ЦВК приступила до обробки протоколів з ​​132 округу в Первомайську (узагальнення)

Субота 03 листопада 2012 21:00

Голова ЦВК Володимир Шаповал доручив перевірити протоколи зі скандального 132 округу в Первомайську "до коми". Про це він заявив сьогодні, передає кореспондент РБК-Україна.
"Даю доручення перевірити протоколи ОВК і протоколи ДВК до коми. Якщо будуть проблеми з законом, то буде і адекватна реакція", - заявив Шаповал.

В свою чергу, заступник голови ЦВК Андрій Магера зазначив, що "є всі підстави сумніватися в достовірності інформації, поданої виборчої документації до ЦВК. "На жаль, ми отримали ці протоколи не у встановленому порядку. Достовірність данних викликає сумнів, як і те, що права виборців не були порушені", - зазначив Магера.

Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна підкреслила, що дані в електронній системі "Вибори-2012" змінювались уже після того, як були туди занесені. За її словами, по 32 дільницях на користь представника Партії регіонів Віталій Травянко перетікали у рівних кількостях голоса від двох кандидатів-донорів.

Крім того, за словами членів ЦВК, ОВК прийняла 47 уточнених протоколів. Зазначимо, підсумкові протоколи 132 ОВК прибули до ЦВК ще 30 жовтня і були подані кураторові округу Тамарі Астаховій, але вона протоколи завернула, оскільки на той момент від одного із кандидатів по цьому округу був поданий і задоволений позов до суду. Згодом протоколи мали потрапити до окружного суду, але, за словами офіційного представника "Батьківщини" Руслана Князевича, вони туди так і не потрапили, а зникли.

У той же час члени 132 округу сьогодні заявили, що в даний момент їм невідомо, де знаходиться печатка 132 ОВК.

Зазначимо, в Первомайську сьогодні також було призначено засідання ОВК і члени комісії заявляють, що нічого не знали про подачу протоколів зазначеного округу до ЦВК.

Нагадаємо, що за першими даними після підрахунку 100% голосів, в окрузі 132 перемагав представник опозиції Аркадій Корнацький з відривом у 4 тис. голосів. Вже через добу дані інформаційної системи "Вибори-2012" були змінені на користь кандидата від Партії регіонів, який і був оголошений переможцем.

Після публічного перерахунку, "Беркут", як повідомляє МВС за рішенням Адміністративного суду Миколаївської обл. вилучив протоколи з мокрими печатками. У МВС повідомляють, що під час виїмки чинився опір і 12 представників органів охорони правопорядку отримали колото-різані рани і отруїлися сльозогінним газом.

Сьогодні ЦВК прийняла протоколи зі скандального 132 округу.

Читайте також: До ЦВК доставлені підсумкові протоколи з 211 округу (фото)

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся