Яценюка просять зупинити дестабілізацію газового ринку

НовиниЕнергетика    18.03.2015 - 21:01

Керівники газорозподільних підприємств звернулися до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина, голови НАК "Нафтогаз" Андрію Коболєву, народному депутату Остапу Семераку з вимогою запобігти дестабілізації ситуації на газовому ринку. Про це йдеться у відповідному зверненні.

Керівники газорозподільних підприємств просять Яценюка зупинити спроби ДК "Газ України" в судовому порядку скасувати постанову Кабміну від 2012 р., яким газові мережі були передані їх компаніям в експлуатацію.

"Звертаємося до Вас у зв'язку з офіційною заявою посадових осіб ДК "Газ України" щодо спроби оскаржити в Адміністративному суді постанову КМУ від 20.08.12 №770 "Про деякі питання використання державного майна для забезпечення розподілу природного газу", - йдеться у зверненні.

"Ми розцінюємо заяву ДК "Газ України" як спробу розхитати і дестабілізувати і так критичної ситуації на газовому ринку. Дана заява негативно впливає на діяльність підприємств галузі та загрожує стабільності безпеки поставок газу споживачам", - підкреслюється в документі.

За словами авторів листа, вони вважають посягання компанії "Газ України" на газові мережі безпідставними як з правової точки зору, так і з позиції, що компанія, яка має десятки мільярдів боргів, може ефективно експлуатувати газові мережі.

"ДК "Газ України", що протягом останніх трьох років фактично не веде будь-якої господарської діяльності, яка має мільярдні борги перед кредиторами і бюджетом, заявила про себе, як про "перспективному"оператора газорозподільних мереж. Тих мереж, які приєднані до приміщень безпосередніх споживачів і від використання яких залежить безперебійне і надійне газопостачання кожного з нас", - підкреслюється в листі.

"Чи Не станеться так, що компанія "Газ України", яка тільки НАК "Нафтогаз України" заборгувала 21,4 млрд грн, намагається отримати державне майно виключно для розрахунків з власними кредиторами і поліпшення свого неплатоспроможного положення або прихованої приватизації цього майна", - йдеться в документі, підписаному більш, ніж тридцятьма керівниками газорозподільних підприємств.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top