Яценюк зустрівся з заступником директора МВФ

НовиниПолітика    18.05.2017 - 11:29
Фото: Арсеній Яценюк та Девід Ліптон
Фото: Арсеній Яценюк та Девід Ліптон

За словами Яценюка, міжнародні партнери чекають від України послідовності в економічній політиці

В рамках візиту до Вашингтона лідер партії "Народний фронт", екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк 17 травня зустрівся із заступником директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Девідом Ліптоном. Про це повідомляє прес-служба "Народного фронту".

За підсумками зустрічі Яценюк зазначив, що місія МВФ тільки прибула до Києва для моніторингу виконання програми. Він підкреслив, що на сьогодні вперше в історії України виконано чотири програми співпраці з Фондом.

"Далі політичному класу треба взяти на себе відповідальність і далі рухати реформи. Послідовність у нашій економічній політиці – це те, чого від нас очікують наші партнери. Послідовність і передбачуваність", - зазначив політик.

Яценюк також зазначив, що МВФ від України нічого не вимагає. "Це не та організація, яка хоче заставити Україну бути успішною економікою. Все залежить від України. МВФ пропонує свою допомогу. І є дуже конкретні цифри і факти, що відбулося в результаті нашої співпраці з Міжнародним валютним фондом", - зазначив він.

Екс-прем'єр переконаний, що завдяки діям його уряду та чинного Кабміну, золотовалютні резерви країни зросли з 5 мільярдів доларів майже до 18 млрд доларів. "Коли я став прем'єр-міністром, на рахунках уряду було 10 тисяч доларів, а коли пішов – 4 мільярди доларів. Інфляція була майже 50%, а сьогодні становить 12%. Курс (долара) досягав 40 гривень, а сьогодні знаходиться на стабільній позначці 26 гривень", - підкреслив він.

За його словами, в Україні був "банкопад", проте зараз банківська система стала стабільнішою, а "банки стали тримати нормальний рівень фінансової позиції, стало не страшно віддавати гроші в банки".

"Підвищили заробітну платню вчителям, лікарям, вдвічі збільшили мінімальну заробітну платню, армія фінансується. Це все реальні речі, які стали можливі виключно завдяки тому, що ми три роки співпрацюємо з МВФ, Світовим банком, США та ЄС", - підкреслив політик.

Яценюк додав, що тепер необхідно далі розвивати економіку, ухвалювати закони, спрямовані на економічне зростання країни. Зокрема, він наголосив на пенсійній реформі. Лідер "Народного фронту" підкреслив, що представлений проект пенсійної реформи "заслуговує на дуже серйозну увагу з боку членів парламенту": "Базово пенсійна реформа заслуговує на підтримку".

Він також зупинився на питанні впровадження ринку землі в Україні: "70% населення проти запровадження ринку землі. Але тільки тому, що вони не знають, що збираються запровадити. І тому уряд, президент і прем’єр-міністр повинні чітко пояснити народу України, в чому суть земельної реформи. Суть земельної реформи – щоб людина стала господарем на своїй землі, а не щоб цю землю в неї відібрали і задешево продали".

Ще один блок обговорюваних питань стосувався приватизації державних підприємств. Яценюк зазначив, що уряд під його керівництвом п’ять разів вносив до парламенту законопроект про приватизацію, проте тоді його не вдалося ухвалити "в силу політичного напруження між декількома фракціями".

"Сподіваюся, що зараз нарешті буде ухвалений закон, який дасть можливість залишити стратегічні об'єкти в державній власності, і навести там порядок в державному управлінні. А інше продати, залучити інвестиції і створити нові робочі місця", - додав політик. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top