Яценюк в Канаді закликав посилити допомогу Україні

НовиниПолітика    20.05.2017 - 09:20
Фото: Арсеній Яценюк
Фото: Арсеній Яценюк

Яценюк підкреслив, що Україна потребує сучасної військової техніки

Лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк у ході візиту до Канади поновив запит на оборонну зброю і звернувся до прем'єр-міністра Джастіна Трюдо про посилення допомоги Києву із боку країн Великої сімки. Про це йдеться у статті в газеті The Globe and Mail.

Видання зазначає, що Яценюк пішов з поста прем'єр-міністра України в минулому році, але зазначає, що "він, як і раніше, є лідером другої найбільшої фракції в парламенті й вважається потенційним наступником президента Петра Порошенка".

У статті зазначається, колишня адміністрація Барака Обами ігнорувала прохання України про надання зброї, як і Канада.

"Але пан Яценюк заявив, що нова адміністрація Трампа представляє нову можливість отримати військову допомогу - особливо після того, як президент Дональд Трамп нещодавно схвалив план надання зброї курдським бойовикам в Іраку. Він зробив аналогічне звернення до Канади", - додає автор.

"Важко стримати російські війська, які були модернізовані за останнє десятиліття, і [на що] Росія витратила мільярди доларів. Ми - єдина країна, яка бореться проти регулярних російських військ", - цитує видання Яценюка.

Як зазначив лідер "Народного фронту", Україна потребує сучасної військової техніки, що буде використовуватися тільки для оборонних цілей: радіоелектронна апаратура, штурмові дрони і протитанкові ракети. Україна потребує допомоги, щоб мати більш важливе місце на радарі нової адміністрації США.

"І щоб Канада зосередила увагу на цьому питанні серед членів Великої сімки, особливо в зв'язку з тим, що Мінські угоди про припинення вогню на сході України ще мають бути виконані в повному обсязі", - йдеться у статті.

"Ви члени Великої сімки, -  звернувся Яценюк до Канади. - Це ідеальний момент для вашої країни, щоб відігравати одну з ключових ролей на світовій арені. Якщо уряд буде твердо стояти на своїй позиції та матиме сильний голос... Це буде відігравати важливу роль".

On Top