Яценюк в Канаді закликав посилити допомогу Україні

НовиниПолітика    20.05.2017 - 09:20
Фото: Арсеній Яценюк
Фото: Арсеній Яценюк

Яценюк підкреслив, що Україна потребує сучасної військової техніки

Лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк у ході візиту до Канади поновив запит на оборонну зброю і звернувся до прем'єр-міністра Джастіна Трюдо про посилення допомоги Києву із боку країн Великої сімки. Про це йдеться у статті в газеті The Globe and Mail.

Видання зазначає, що Яценюк пішов з поста прем'єр-міністра України в минулому році, але зазначає, що "він, як і раніше, є лідером другої найбільшої фракції в парламенті й вважається потенційним наступником президента Петра Порошенка".

У статті зазначається, колишня адміністрація Барака Обами ігнорувала прохання України про надання зброї, як і Канада.

"Але пан Яценюк заявив, що нова адміністрація Трампа представляє нову можливість отримати військову допомогу - особливо після того, як президент Дональд Трамп нещодавно схвалив план надання зброї курдським бойовикам в Іраку. Він зробив аналогічне звернення до Канади", - додає автор.

"Важко стримати російські війська, які були модернізовані за останнє десятиліття, і [на що] Росія витратила мільярди доларів. Ми - єдина країна, яка бореться проти регулярних російських військ", - цитує видання Яценюка.

Як зазначив лідер "Народного фронту", Україна потребує сучасної військової техніки, що буде використовуватися тільки для оборонних цілей: радіоелектронна апаратура, штурмові дрони і протитанкові ракети. Україна потребує допомоги, щоб мати більш важливе місце на радарі нової адміністрації США.

"І щоб Канада зосередила увагу на цьому питанні серед членів Великої сімки, особливо в зв'язку з тим, що Мінські угоди про припинення вогню на сході України ще мають бути виконані в повному обсязі", - йдеться у статті.

"Ви члени Великої сімки, -  звернувся Яценюк до Канади. - Це ідеальний момент для вашої країни, щоб відігравати одну з ключових ролей на світовій арені. Якщо уряд буде твердо стояти на своїй позиції та матиме сильний голос... Це буде відігравати важливу роль".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top