Яценюк і Байден обговорили пріоритетні напрямки співпраці України та США

Яценюк і Байден обговорили пріоритетні напрямки співпраці України та США

На зустрічі лідера політичної партії "Народний фронт" Арсенія Яценюка з віце-президентом США Джозефом Байденом обговорювались пріоритетні питання співпраці України та США. Про це повідомив Арсеній Яценюк по завершенні зустрічі у Вашингтоні у вівторок, 28 червня.

Лідер "Народного фронту" наголосив, що американські лідери дуже багато зробили для України. "Сполучені Штати були одними з перших, які стали на захист територіальної цілісності і незалежності української держави. США інвестували мільярди доларів в українську економіку і підтримують український народ", - зазначив він.


Яценюк нагадав, що разом із адміністрацією США Україна провела декілька ключових реформ, серед яких - реформа поліції. Лідер "Народного фронту" повідомив, що передав Байдену план подальшого реформування української поліції: "Нам необхідна як фінансова, так і технічна підтримка".

За словами Яценюка, серед втілених змін – енергетична незалежність української держави: "Ми нарешті продемонстрували, що ми здатні не залежати від російського газу. І саме завдяки нашим спільним зусиллям зі США цього вдалося досягнути".

"На порядку денному стоїть питання щодо так званого Північного потоку-2, який Росія намагається збудувати в обхід України і позбавити Україну як транзитних можливостей, так і доходів від транзитування і транспортування газу", - додав він.

Ще одна реформа, зазначив Яценюк, це реформа українського оборонного сектору: "Міністерство оборони і українське військо отримувало і отримує допомогу від американської адміністрації як через тренування, так і надання необхідної військової амуніції - для того, щоб боронити українську державу".

"Реформування оборонного сектору залишається одним з ключових пріоритетів як для України, так і для всього світу. Адже ми захищаємо не тільки свою державу – ми захищаємо європейські кордони. Ту Європу, якій зараз потрібна єдність", - наголосив Арсеній Яценюк.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся