ru ua

Яценюк анонсує реформу ДФС і митниці, приватизацію і дерегуляцію

Яценюк анонсує реформу ДФС і митниці, приватизацію і дерегуляцію Фото: Арсеній Яценюк

Прем'єр назвав першочергові завдання уряду

На порядку денному уряду на 2016 рік - проведення широкомасштабної реформи Державної фіскальної служби та митниці, прозора приватизація, завершення податкової реформи і продовження процесу дерегуляції. Про це прем'єр-міністр Арсеній Яценюк сказав у "10 хвилинах", повідомляє сайт Кабміну.

Для того, аби створити сприятливий бізнес-клімат, завданням номер один для українського уряду він назвав "наведення ладу в українській Державній фіскальній службі та на українській митниці".

Яценюк нагадав, що ця реформу представило Міністерство фінансів на засіданні уряду цього тижня. Зокрема до управління чотирма митницями буде залучено міжнародні компанії.

Найшвидший механізм для залучення зовнішніх інвестицій, підкреслив він, - це чесна і прозора приватизація об'єктів державної власності.

"Цього року ми зобов'язані розпочати масштабну прозору і чесну приватизацію. І сподіваюсь, що тут у нас із парламентом є повне порозуміння", - наголосив прем'єр.

Глава уряду також акцентував на необхідності завершити податкову реформу. Перший крок, підкреслив він, уже зроблено: "Ми вдвічі зменшили один із найбільших податків на бізнес - податок на заробітну платню".

Проте податкова реформа, за його словами, - "це не просто зміна ставок оподаткування, а це, насамперед, зміна системи адміністрування податків, спрощення сплати податків і прибрання низки бюрократичних функцій, які провокують тільки корупцію по відношенню до платників податків".

Яценюк висловив сподівання, що парламент підтримує Податковий кодекс, внесений Кабміном.

Серед ще одних необхідних кроків прем'єр назвав продовження процесу дерегуляції.

"Крок за кроком ми маємо далі рухатися по зменшенню функцій держави і спрощенню будь-яких реєстраційних, ліцензійних та інших функцій, які держава надавала, і в тому числі по спрощенню життя для кожного підприємця", - резюмував він.

Нагадаємо, Яценюк заявив, аби далі проводити економічні реформи і залишатися в програмі з Міжнародним валютним фондом потрібна єдність Верховної Ради, президента й уряду.