Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent виросли з початку дня більш ніж на 2 дол

Середа 10 серпня 2011 10:08

Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent 10 серпня 2011 виросли з початку дня більш ніж на 2 дол. Станом на 09:40 за Києвом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол. / бар.):
- IPE Brent Crude (вересень) - 104,86 (+2,29) при діапазоні котирувань 103,80-105,67;
- Light, Sweet Crude Oil (вересень) - 81,43 (+2,13) при діапазоні котирувань 80,71-82,43.
Нафта на біржах сьогодні дорожчає, що викликано технічними покупками нафтових ф'ючерсів, які за попередні два торгові дні істотно подешевшали. Так, ціна нафти Brent за дві сесії впала більш ніж на 6%, опустившись до найнижчого рівня з лютого 2011 р., а ціна нафти WTI (Light Sweet) впала за дві сесії майже на 9%, опустившись до найнижчого рівня з вересня 2010
Позитивна динаміка в цінах з операцій багато в чому обумовлена обстановкою на міжнародному валютному ринку FOREX. Долар з початку дня знижується проти євро, забезпечуючи привабливі умови для спекулятивних покупок нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлені у валюті США. Так, індекс долара для шести провідних світових валют впав з початку дня на 0,7% і ненадовго сповз нижче позначки 74 пункти.
На фондових майданчиках країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) сьогодні вранці наголошується упевнене зростання індексів, що також сприяє зростанню цін на нафту, які вже частково відіграли своє падіння за попередні два дні.
Сьогодні о 17:30 за Києвом будуть опубліковані офіційні дані Міністерства енергетики США щодо запасів нафти і нафтопродуктів в країні.
Тим часом, за попередніми даними аналітичної організації "Американський інститут нафти" (American Petroleum Institute, API), які були опубліковані вчора о 23:30 по Києву, очікується скорочення в США запасів сирої нафти і нафтопродуктів. Представники API прогнозують, що за підсумками звітного тижня, завершиться 5 серпня 2011 р., комерційні запаси сирої нафти в США зменшились на 5,2 млн бар., Запаси бензинів знизилися на 1,0 млн бар., А запаси важких дистилятів скоротилися на 600тис. бар.
Відзначимо, попередня оцінка API виявилася значно краще прогнозу галузевих експертів, зробленого напередодні. Нагадаємо, ввечері 9 серпня галузеві експерти прогнозували, що за підсумками звітного тижня, що завершився 5 серпня, комерційні запаси сирої нафти в США могли збільшитися на 1,7-1,8 млн бар., А запаси важких дистилятів (дизельне паливо і топковий мазут) могли підрости на 1,1-1,2 млн бар. Тим часом, на думку фахівців, запаси бензинів в США могли зменшитися за звітний тиждень на 1,2-1,3 млн бар.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся