Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent на торгах виросли з початку дня більш ніж на 2 дол./бар

Четвер 27 жовтня 2011 14:25

Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні виросли з початку дня більш ніж на 2 дол./бар. Станом на 14:00 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (грудень) - 110,96 (+2,05) при діапазоні котирувань 109,50-111,15;
- Light, Sweet Crude Oil (грудень) - 92,61 (+2,41) при діапазоні котирувань 90,74-92,69.
Нафта на біржах сьогодні дорожчає, що викликано значним ослабленням позицій долара США на ринку FOREX. Результати саміту Євросоюзу, що завершився сьогодні вночі, виявилися набагато кращими, ніж очікувалося. З цієї причини євро помітно зміцнив з початку дня свої позиції, а долар подешевшав, що значно полегшило купівлі нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлено у валюті США.
Як вже повідомлялося раніше, глави країн Євросоюзу досягли угоди з приватними кредиторами про добровільне списання 50% суми боргу за грецькими облігаціями, що дозволить скоротити державний борг Греції приблизно на 100 млрд євро. Нині сукупний держборг цієї країни перед приватними і національними кредиторами складає близько 350 млрд євро.
Разом з тим Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF), за словами Президента Франції Саркозі, буде збільшено приблизно до 1 трлн євро, а одним з його учасників може стати Китай. На цьому фоні індекс долара для шести провідних світових валют знизився з початку дня приблизно на 0,8% і опустився нижче позначки 75,6 пункту.
У Європі фондові індекси сьогодні ростуть, що додатково сприяє покупкам нафтових ф'ючерсів, які сьогодні вже з лишком відіграли своє зниження напередодні.
Напередодні нафта на біржах у Лондоні і в Нью-Йорку помітно подешевшала. За підсумками торгів 26 жовтня 2011 р. ціна нафти WTI (Light Sweet) впала на 3,2% і встановилася нижче 91 дол./бар. Ціна нафти Brent напередодні знизилася на 1,8% і встановилася нижче 109 дол./бар. Зниження цін на нафтові ф'ючерси було викликано істотнішим, ніж очікував ринок, тижневим збільшенням комерційних запасів сирої нафти в США.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся