Ціни на нафтові ф'ючерси Brent і Light Sweet підвищилися з початку дня більш ніж на 0,6%

Ціни на нафтові ф'ючерси Brent і Light Sweet підвищилися з початку дня більш ніж на 0,6%. Станом на 15:55 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):

- IPE Brent Crude (жовтень) - 112,21 (+0,71) при діапазоні котирувань 111,33-112,46;

- Light, Sweet Crude Oil (жовтень) - 108,42 (+0,86) при діапазоні котирувань 107,30-108,70.

Нафта на біржах сьогодні дорожчає через продовження його технічних покупок нафтових ф'ючерсів. Напередодні нафта на біржах вперше за три дні подорожчало, проте лише трохи відіграла своє падіння за попередні дві сесії і зберегла високий технічний потенціал для продовження росту.

За підсумками торгів 11 вересня 2013 р. офіційні ціни на нафтові ф'ючерси змінилися незначно, підвищившись за день в середньому на 0,2%. За попередні два дні (10 і 9 вересня) офіційна ціна нафти Brent втратила 4,3%, а офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) втратила 2,8%, зафіксувавши таким чином "премію війни", утворену на побоюваннях порушення постачань нафти з Близького Сходу в разі, якщо США почнуть військову операцію проти Сирії.

Зростання нафтових котирувань сьогодні також сприяє свіжа інформація Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) про стан і перспективи світового ринку нафти. Так, за оцінками МЕА, видобуток нафти в світі в серпні скоротилася на 770 тис. бар., у тому числі поставки ОПЕК знизилися на 260 тис. бар./день.

Разом з тим при зниженні в серпні поставок нафти на світовий ринок прогноз МЕА щодо зростання споживання нафти світовою економікою в вересні не переглядався і був залишений без змін. За оцінками МЕА, споживання нафти світовою економікою в 2013 р. складе 90,8 млн бар./день, а в 2014 р. попит зросте до 92,0 млн бар./день.

Прогноз МЕА щодо споживання нафти світовою економікою виглядає дещо краще прогнозу ОПЕК. Так, двома днями раніше представники ОПЕК прогнозували, що споживання нафти в світі в 2013 р. досягне рівня 89,74 млн бар./день, а в 2014 р. зросте до 90,77 млн бар./день.

Однак зростання нафтових котирувань сьогодні дещо стримують очікування публікації в США свіжих даних про стан справ на ринку праці. Сьогодні Міністерство праці США опублікує щотижневі дані трудової зайнятості в країні. Аналітики прогнозують, що за підсумками звітного тижня, який завершився 7 вересня, число первинних звернень за посібником з безробіття, збільшилась з 323 тис. до 332 тис. звернень.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся