ua ru

Ціни на нафтопродукти продовжують зростати на тлі девальвації гривні, - "Держзовнішінформ"

Оптові і роздрібні ціни на нафтопродукти продовжують зростати на тлі девальвації гривні.

Оптові і роздрібні ціни на нафтопродукти продовжують зростати на тлі девальвації гривні. Про це йдеться у спілкуванні прес-служби держпідприємства "Держзовнішінформ".

"Оптові ціни пропозицій на поставку на бензин А-95 і ДТ піднялися в середньому на 400-800 грн./т., максимальні ціни пропозицій спостерігалися на рівні 17750 грн./т. і 13500 грн./т.", - розповів начальник відділу паливно-енергетичних ринків Олег Мельник.

Основною причиною зростання цін експерт вважає триваючу останні 2 тижні девальвацію національної валюти.

Аналогічна картина, як наголошується, спостерігається і в роздробі. Так, згідно з даними сайту АЗС України, що випускається ДП "Держзовнішінформ", за останній тиждень бензин А-95 і ДП на АЗС України зросли 0,23-0,44 грн./л. відповідно. Зростання цін на АЗС р. Дніпропетровська на дані види палива склав 0,22-0,49 грн./л., Києва - 0,29-0,4 грн./л., Львова - 0,25-0,44 грн./л., Сімферополя - 0,26-0,27 грн./л., Одеси - 0,14-0,36 грн./л., Харкова - 0,27-0,39 грн./л.

Тим часом світові ціни на нафту, як зазначається, на цьому тижні продовжили плавно знижуватися, рухаючись різноспрямовано. Нафту сорту Brent торгувалася у вузькому коридорі 106-107 дол. за бар., рівень цін на нафту в США становив 98-100 дол./бар.
При цьому Олег Мельник зазначає, що ціна на нафтопродукти (бензин і ДТ) на європейському ринку трохи піднялися (на 1-2%) відносно відповідних показників минулого тижня. В першу чергу це пов'язано з геополітичними чинниками, що склалися між РФ і Україною, а також свіжою статистикою зі США і Китаю.

"Враховуючи зростання цін на бензин і ДТ на європейському ринку (на 1-2%), беручи до уваги девальвацію національної валюти, найближчим часом не варто очікувати зниження цін на внутрішньому ринку України...Якщо курс національної валюти стабілізується, можна очікувати зупинки зростання цін на АЗС України", - додав Мельник.