ru ua

Центробанк Кіпру переніс відкриття всіх банків на 28 березня 2013 р

Центральний Банк Кіпру переніс відкриття всіх банків на 28 березня 2013 р. Про це йдеться в повідомленні організації. Раніше повідомлялося, що більшість банків острова відкриються вже 26 березня 2013 р., крім Bank of Cyprus і Cyprus Popular Bank, які залишаться закритими до 28 березня ц.р.

Раніше 25 березня 2013 р. міністри фінансів єврозони затвердили план надання фінансової допомоги Кіпру на умовах реструктуризації банківського сектору. Кіпр отримає перший транш кредиту в розмірі 10 млрд євро на початку травня 2013 р. від Європейського стабілізаційного механізму ESM. За підсумками зустрічі Єврогрупи глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард повідомила, що вона винесе на раду МВФ пропозицію взяти участь у плані надання фінансової допомоги Кіпру. У той же час Лагард не уточнила обсяг можливих фінансових вливань з боку МВФ.

Вкладники Bank of Cyprus можуть втратити 30% коштів на депозитах, рівних і тих, що перевищують 100 тис. євро. Відсоток втрачених коштів на депозитах у другому найбільшому банку республіки - Cyprus Popular Bank - ймовірно, виявиться ще вищою. За угодою з Євросоюзом в якості компенсації в результаті рекапіталізації найбільшого кіпрського банку вкладники отримають частку в Банку Кіпру.

Читайте також: ЦБ Кіпру встановить тимчасовий контроль над рухом капіталу.