Ціна вугілля мінімально впливає на комунальний рахунок, - експерт

Ціна вугілля мінімально впливає на комунальний рахунок, - експерт
Фото: комунальні платежі (РБК-Україна)

При зростанні ціни на газ у 2 рази, комунальний рахунок виросте у 1,5 рази, при аналогічному зростанні ціни вугілля, зростання суми складе близько 2%

На відміну від газу, ціна вугілля мінімально впливає на суму комунального рахунку українців. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook пише енергоексперт Юрій Корольчук, наводячи конкретні графіки та прорахунки.

За його словами, при зростанні ціни на газ у 2 рази, комунальний рахунок виросте у 1,5 рази, при аналогічному зростанні ціни вугілля в 2 рази, зростання суми комунального рахунку складе близько 2%.

"Нижче цікаві дані про те, що насправді впливає на комунальну платіжку. А то всі більше лякають вугіллям, а насправді слід було би лякати газом. Відразу скажу "мораль": зростання ціни на газ в 2 рази – привело би до росту рахунку комунальних тарифів у 1,5 рази, а зростання вартості вугілля у 2 рази – привело би до росту комунального рахунку лише на 2,2%. Розрахунок базується на середньостатистичній родині Києва із 3 осіб, які мешкають у 2-кімнатній квартирі", - пишет эксперт.

Ціна вугілля мінімально впливає на комунальний рахунок, - експерт

Фото: інфографіка (www.facebook.com/iurii.korolchuk)

Як наголошує експерт, причиною цього є той факт, що, по-перше, не вся електроенергія виробляється з вугілля, по-друге, у структурі тарифу на найбільш "дорогі" комунальні послуги, найбільший відсоток вартості складає саме газ, а не електроенергія. "В опаленні і гарячій воді – по 60% вартості тарифу –це природний газ. Візьмемо платіжку на суму 2746 гривень. З них 1839 гривень – тепло (природний газ для виробництва), 422 – гаряча вода, 258 – електроенергія, 158 – холодна вода, 69 – газ. Якщо ціна на газ зросте удвічі, то сума у платіжці зросте більш ніж на 50% і становитиме 4223 гривень", - каже він.

Ціна вугілля мінімально впливає на комунальний рахунок, - експерт

Фото: інфографіка (www.facebook.com/iurii.korolchuk)

Тому експерт пропонує "вникати у структуру тарифу та розділяти категорії "газ-вугілля" аби не бути введеним у оману.

Нагадаємо, у 2016 році на вимогу західних партнерів України запровадила формульне ціноутворення на енергоресурси з прив'язкою до міжнародних індексів - "Дюссельдорф +" для газу і "Роттредам +" для вугілля. Обидві методики встановлюють ціну на енергоресурси за такими формулами: середня за 12 місяців ціна енергоресурсу на міжнародних хабах (NCG і API2) + доставка в Україну.

Діюча методологія розрахунку ОРЦ ( "Роттердам +") не впливає на тарифи для населення. Вони встановлені окремою постановою НКРЕКП, затвердженої 26 лютого 2015 року №220 "Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню".

Згідно з даними експертів аналітичної платформи VoxUkraine, створеної професором Піттсбурзького університету Тимофієм Милованова, в Україні для населення зберігаються найнижчі тарифи на електроенергію в Європі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся