ru ua

Ціна вугілля з ПАР для Трипільської та Зміївської ТЕС становить 110-112 дол./т, - "Укрінтеренерго"

Ціна вугілля з ПАР для Трипільської та Зміївської ТЕС становить 110-112 дол./т, - "Укрінтеренерго" Джерело фото:business.ua
Вартість вугілля з ПАР для Трипільської та Зміївської ТЕС становить 110-112 доларів за тонну.

Вартість вугілля з ПАР для Трипільської та Зміївської ТЕС становить 110-112 доларів за тонну. Про це в ході брифінгу заявив директор ДП "Укрінтеренерго" Володимир Зіневич, передає кореспондент РБК-Україна.

"Крім того, що вугілля в порту, витрати на покупку валюти "Укрінтеренерго" - це приблизно 59 центів на кожну тонну, відсоток на обслуговування кредиту - 1,3 долара, прибуток "Укрінтеренерго" - 2 долара. Якщо все це підсумувати, то виходить вартість на Трипільську ТЕС - 110,35 доларів, ціна на Зміївську ТЕС - 112,22 доларів", - заявив Зіневич.

При цьому, в "Укрінтеренерго" прогнозують зростання цін на вугілля на світових ринках.

"Починаючи з вересня місяця вартість Антрациту зі 100 дол. піднялася до 130-140 дол. Тому ситуація з попитом і пропозицією на ринку Антрациту дуже важка. Забезпечувати і гарантувати, що ми зможемо забезпечувати і поставляти надалі вугілля за такими ж цінами досить-таки оптимістично", - заявив Зіневич.

При цьому він зазначив, що дефіцит на світових ринках вугілля стався після того, як Україна пішла з цього ринку і сама почала закуповувати вугілля енергетичних марок.

Нагадаємо, за словами міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана, ціна вугілля з ПАР для України становить 86 дол./т плюс транспортування за 18-20 дол./т.