Ціна нафтової "корзини" ОПЕК з початку поточного тижня тримається вище 105 дол./бар

Ціна нафтової "корзини" ОПЕК з початку поточного тижня тримається вище позначки 105 дол./бар. Як повідомив сьогодні секретаріат міжнародного нафтового картелю, "корзина" ОПЕК станом на звітну дату 29 травня 2012 р. подорожчала щодо попереднього торговельного дня на 12 центів, а її ціна офіційно склала 105,13 дол./бар. Це її найвищий показник за п'ять торгових днів - після 22 травня ц.р. Нагадаємо, 24 травня 2012 р. ціна нафтової "корзини" ОПЕК впала до свого п'ятимісячного мінімуму - до 103,49 дол./бар.

Нафтова "корзина" ОПЕК (OPEC Reference Basket of crudes) є одним з ключових індикаторів світового ринку нафти. Вона відображає середню ціну нафти, яку постачають країни цієї міжнародної організації нафтових експортерів. Розрахунок ціни нафтової "корзини" здійснюється щоденно в робочі дні станом за попередній торговельний день секретаріатом ОПЕК, який постійно засідає у Відні.

З січня 2009 р. "корзина" ОПЕК представлена 12 марками нафти за кількістю країн-учасниць цієї організації:
- Saharan Blend - Алжир;
- Girassol - Ангола;
- Merey - Венесуела;
- Basra Light - Ірак;
- Iran Heavy - Іран;
- Qatar Marine - Катар;
- Kuwait Export - Кувейт;
- Es Sider - Лівія;
- Bonny Light - Нігерія;
- Murban - ОАЕ;
- Arab Light - Саудівська Аравія;
- Oriente - Еквадор.

Відзначимо, ціна нафти Middle East Crude на біржі в Токіо 30 травня знизилася більш ніж на 1%.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся