Ціна нафти Brent знизилася за вересень приблизно на 2%, проте за підсумками III кварталу 2012 р. виросла майже на 15%

За підсумками вересня 2012 р. світові ціни на нафту в порівнянні з попереднім місяцем знизилися. Так, за минулий місяць ціна нафти Brent за наслідками її торгів на електронній товарній біржі Intercontinental Exchange Futures Europe (Iсe Futures Europe) в Лондоні знизилася на 1,9%, а ціна нафти WTI (Light Sweet) за наслідками її торгів на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку впала на 4,4%. Зокрема за підсумками торгів на біржах 28 вересня 2012 р. офіційна ціна нафти Brent склала 112,39 дол./бар., а офіційна ціна нафти WTI - 92,19 дол./бар. За минулий місяць нафта Brent подешевшала на 2,18 дол./бар., а нафта WTI - на 4,28 дол./бар.

Проте за підсумками III кварталу 2012 р. нафта на біржах істотно подорожчала проти попереднього кварталу поточного року. Так, за період липень-вересень ціна ф'ючерсу першої позиції для нафти Brent виросла на 14,9%, додавши за три місяці 14,59 дол./бар., а ціна ф'ючерсу першої позиції для нафти WTI піднялася на 8,5%, додавши за три місяці 7,23 дол./бар.

Квартальне підвищення цін на нафтові ф'ючерси експерти ринку пояснюють нестабільністю на Близькому Сході і в Північній Африці і загрозою порушення постачань нафті з цих регіонів. Зростання цін на нафту за підсумками II кварталу 2012 р. було також викликане вирішенням ФРС США про початок третього раунду програми кількісного пом'якшення монетарної політики (QЕ-3).

За вересень нафта на біржах подешевшала в основному через фіксацію прибутку. Спекулятивні продажі нафтових ф'ючерсів почалися після того, як до середини вересня цінові показники досягли максимальних значень приблизно за чотири з половиною місяці. Так, на торгах 14 вересня 2012 р. вперше з початку травня ц.р. котирування нафти Brent досягли значення 117,95 дол./бар., а котирування нафти WTI перевищили психологічну відмітку 100 дол./бар., забезпечивши до закінчення місяця технічно привабливі умови для закриття довгих позицій.

Читайте також: Експортне мито на нафту в Росії виросло на 6,4% - до 418,9 дол./т

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся