ua en ru

Ціна нафти BFOE вперше більш ніж за 27 місяців впала нижче позначки 91 дол. за бар

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) вперше більш ніж за 27 місяців впала нижче позначки 91 дол. за бар.

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) вперше більш ніж за 27 місяців впала нижче позначки 91 дол. за бар. Нафта BFOE сьогодні подешевшала на 0,29 дол. (-0,3%), а її індикативна ціна на звітну дату 10 жовтня 2014 р. офіційно склала 90,76 дол. за бар. Це її найнижчий показник з 26 червня 2012 р., випливає з матеріалів лондонській біржі ICE Futures Europe, де нафта BFOE представлена індикатор IPE Brent Index (BINDEX).

Значення індексу BINDEX відображає середню ціну нафтової суміші BFOE з умовою її постачання через 25 календарних днів, розраховану з урахуванням всіх підтверджених угод. Його значення, стале наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну закриття для виконання угод по цьому інструменту.

Нафтова суміш BFOE - це кошик основних нафтових марок, що видобуваються на шельфі Північного моря. Нафта BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту на ринках Європи та Середземномор'я. У тому числі від ціни BFOE розраховується ринкова вартість російської експортної нафти марки Urals.

Нагадаємо, ціна на Brent сьогодні впала до чотирирічного мінімуму нижче 89 дол.