ua en ru

Ціна на Brent впала до чотирирічного мінімуму нижче 89 дол

Вартість нафти Brent впала до чотирирічного мінімуму нижче 89 дол. за барель за рахунок високої пропозиції при слабкому світовому попиті.

Вартість нафти Brent впала до чотирирічного мінімуму нижче 89 дол. за барель за рахунок високої пропозиції при слабкому світовому попиті, передає Reuters.

До 8:50 за московським часом ф'ючерси на Brent подешевшали на 1,75 дол. до 88,30 дол. за барель, раніше впавши до 88,11 дол. - мінімального рівня з грудня 2010 року. Ф'ючерси на WTI знизилися на 1,99 дол. до 83,78 дол. за барель.

"Я думаю, ми підійшли до критичного рівня підтримки для Brent і West Texas Intermediate. У минулому ОПЕК втрутилася при рівні цін 85 дол. Я не стверджую, що це станеться і зараз: їм потрібно оцінити ситуацію з постачанням в цілому", - сказав старший аналітик CMC Markets у Сіднеї Рік Спунер.

Деякі учасники ОПЕК закликають картель скоротити видобуток, але міністр нафтової промисловості Еквадору Педро Мерисальде сказав у середу, що світові ціни "нормальні", враховуючи зростання видобутку нафти в США, і що ОПЕК обговорить рівень видобутку на плановій нараді у листопаді.

Падіння цін прискорилося в четвер, 9 жовтня, після повідомлення про скорочення експорту Німеччини. Його обсяг у серпні впав на 5,8%, що стало максимальним падінням з січня 2009 року, коли в розпалі була світова фінансова криза.

"Зараз паніка. Погані новини викликали розпродаж акцій на Заході, що і стало причиною (зниження цін на нафту). Нафти дуже багато в Середземномор'ї, в Африці і взагалі скрізь, а звідки взятися попиту?" - сказав трейдер одного з банків.

Ціна на Brent впала більш ніж на 23% з червня, коли вона досягла максимуму цього року - 115,71 дол. Банк Barclays знизив прогноз середньої ціни європейського еталону в четвертому кварталі до 93 дол. за барель з 106 дол., а прогноз ціни американського еталона WTI - до 85 дол. з 98 дол.

Нагадаємо, 9 жовтня ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) оновила свій 27-місячний мінімум, ледве утримавшись при цьому вище за відмітку 91 дол. за бар.