ua en ru

Ціна нафти BFOE впала до 60,39 дол. за барель

Ціна нафти BFOE впала до 60,39 дол. за барель Джерело фото:twitter.com/События дня
Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) на звітну дату 22 грудня 2014 р. опустилася до позначки 60,39 дол. за бар.

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) на звітну дату 22 грудня 2014 р. опустилася до позначки 60,39 дол. за бар. Нафта BFOE сьогодні подешевшала на 0,91 дол. (-1,5%), після того, як 19 грудня її ціна досягла максимального значення за три дні - 61,30 дол. за бар., випливає з матеріалів лондонській біржі ICE Futures Europe, де нафта BFOE представлена індикатор IPE Brent Index (BINDEX).

Значення індексу BINDEX відображає середню ціну нафтової суміші BFOE з умовою її постачання через 25 календарних днів, розраховану з урахуванням всіх підтверджених угод. Його значення, стале наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну закриття для виконання угод по цьому інструменту.

Нафтова суміш BFOE - це кошик основних нафтових марок, що видобуваються на шельфі Північного моря. Нафта BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту на ринках Європи і Середземномор'я. У тому числі від ціни BFOE розраховується ринкова вартість російської експортної нафти марки Urals.

Нагадаємо, сьогодні ціни на нафту Brent зросли до 62,28 дол./барель, WTI - до 57,93 дол./барель. У той же час ціна нафтової корзини ОПЕК оновила свій 5-річний мінімум і впала до 55,52 дол./барель.