ru ua

Ціна нафти BFOE з початку поточного тижня тримається вище за позначку 78 дол. за барель

Ціна нафти BFOE з початку поточного тижня тримається вище за позначку 78 дол. за барель
Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) з початку поточного тижня тримається вище за позначку 78 дол. за бар.

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) з початку поточного тижня тримається вище за позначку 78 дол. за бар. В тому числі на звітний день 19 листопада 2014 р. ціна нафти BFOE офіційно склала 78,83 дол. за бар. - максимум за чотири торгові дні (з 13 листопада).

На звітну дату 14 листопада 2014 р. ціна нафти BFOE впала до найнижчої позначки з вересня 2010 р. - до 77,74 дол. за бар. Однак з того дня вона підросла на 1,09 дол. випливає з матеріалів лондонській біржі ICE Futures Europe, де нафта BFOE представлена індикатор IPE Brent Index (BINDEX).

Значення індексу BINDEX відображає середню ціну нафтової суміші BFOE з умовою її постачання через 25 календарних днів, розраховану з урахуванням всіх підтверджених угод. Його значення, стале наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну закриття для виконання угод по цьому інструменту.

Нафтова суміш BFOE - це кошик основних нафтових марок, що видобуваються на шельфі Північного моря. Нафта BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту на ринках Європи і Середземномор'я. У тому числі від ціни BFOE розраховується ринкова вартість російської експортної нафти марки Urals.

Нагадаємо, сьогодні ціна нафтової корзини ОПЕК піднялася до максимуму за три звітних дня - 74,36 дол./бар.