ua ru

Ціна нафти BFOE просіла до мінімуму за три торгові дні, встановившись нижче 109 дол./бар

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) просіла до мінімуму за три торгові дні, встановившись нижче 109 дол./бар. Нафта BFOE сьогодні подешевшала на 7 центів, а її середня за 21 день індикативна ціна на звітну дату 30 вересня 2013 р. офіційно склала 108,96 дол./бар. Це її найнижчий показник з 25 вересня 2013 р., випливає з матеріалів біржі ICE Futures Europe.

На біржі ICE Futures Europe в Лондоні ціна нафти BFOE представлена індикатором IPE Brent Index, значення якого, що встановилося наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну закриття (виконання) угод по цьому інструменту.

Нафтова суміш BFOE - це "кошик" основних нафтових марок, що видобуваються на шельфі Північного моря. Нафта BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту на ринках Європи і Середземномор'я. У тому числі від ціни BFOE розраховується ринкова вартість російської експортної нафти марки Urals, а щодо значення IPE Brent Index встановлюються остаточні ціни виконання угод з нафтовими ф'ючерсами Brent і Urals на біржі ММВБ-РТС.