ЦЕВ провів незалежні випробування рюкзаків МВС
Молодан опублікував результати даних випробувань
Центр експериментальних випробувань (ЦЕВ) провів незалежні випробування рюкзаків МВС. Про це у своєму блозі написав експерт з безпеки, екіпіровки і спорядження, інструктор з виживання і тактичної медицині міжнародної категорії Ігор Молодан.
"Об'єм рюкзака включає в себе обсяги всіх відділень, що входять до його складу. В даному виробі сумарний обсяг усіх відділень рюкзака і підсумок склав 66 літрів, що перевищує заявлені розробниками характеристики на 6 літрів. Міцнісні характеристики лямок спочатку визначалися максимально можливим завантаженням. При вазі приблизно 40 кілограм, плечова система витримала навантаження. Пересування і стрибки на місці так само не вплинули на цілісність фурнітури і з'єднання плечової системи з мішком рюкзака. Комплексна перевірка якості кріплення підвісної системи полягала в підвішуванні за лямки людини вагою понад 100 кілограм. Горизонтальне висіння пройшло без обривів лямок і поломки фурнітури. Імітація завантаження рюкзака вагою до 100 кг, яка полягала у вертикальному висінні, пропустивши ноги через лямки, так само пройшла успішно. Забігаючи наперед, зазначу, зусилля на розрив понад 100 кг, яке можна створити руками, застібки fast-tex не витримують і руйнуються. Але, це вже виходить за межі заявлених характеристик, хоча застібки fast-tex можна ставити більш якісні, так як це впливає на їх довговічність і експлуатацію в холодний період. Морозостійкі характеристики фурнітури не перевірялися", - розповів Молодан.
Крім того, за його даними, всі відділення функціональні і відповідають заявленим характеристикам.
Експерт підкреслив, що концепція рюкзака МВС України відносить його до категорії тактичних напівстанкових рюкзаків. Підвищений обсяг і функціонал не дозволяє використовувати його як штурмовий або рейдовий, основне призначення - це транспортування речей і сухого пайка до місця проведення запланованих або екстрених заходів по локалізації заворушень і контролю громадського порядку.
"Всі заяви про те, що можна відірвати лямки або зруйнувати фастекси є суб'єктивною думкою окремих громадян - відірвати і зламати можна все, що створено людиною. Якщо використовувати рюкзак за прямим призначенням, без перевищення заявлених характеристик, то він виконає своє призначення і витримає вагу до 100 кілограм, якщо комусь буде під силу така вага тягнути...", - написав він, додавши, що в рюкзаку застосовані практично усі сучасні досягнення.
Експерт зазначив, що незважаючи на очевидні переваги, при врахуванні рекомендацій, виріб можна довести до більш якісного стану.
Він також опублікував рекомендації за результатами випробувань рюкзаків МВС: зробити штурмовий (рейдовий) рюкзак об'ємом до 30 літрів в тій же концепції і сумку для перенесення речей за аналогічну вартість; збільшити розмір еластичної стрічки грудної стяжки підвісної системи для вільного ходу грудної клітки; жорстку спинку мішка рюкзака зробити безпечною з використанням відповідних матеріалів; замінити застібку-блискавку герметичного планшета на водонепроникну, а сам планшет зробити розміром під формат паперу А4; встановити пряжку-самоскиду так само на ліву лямку підвісної системи рюкзака для синхронного скидання; застосувати реверсивний чохол від опадів (білий-олива) для полегшення виробу замість двох чохлів; чохол зробити знімним на застібці fast-tex; верхній клапан зробити глухим, з бічними пелюстками для більш надійного перекриття і захисту верхньої частини рюкзака при максимальному завантаженні речами; додати на лямки рюкзака горизонтальні стрічки для кріплення сумісного обладнання; фіксуючу фурнітуру на стягуючих мотузках тубусів замінити на більш якісну; поставити на підвісну систему більш якісні і міцні застібки fast-tex.