ru ua

ЦБ РФ наказав 4 українським банкам припинити роботу в Криму та Севастополі

Центробанк Росії наказав чотирьом українським банкам - "Приватбанку", "Всеукраїнському акціонерному банку" (ПАТ "Віейбі Банк"), банку "Київська Русь" і "Імексбанку" - припинити з 21 квітня роботу в Криму і Севастополі.

Центробанк Росії наказав чотирьом українським банкам - "Приватбанку", "Всеукраїнському акціонерному банку" (ПАТ "Віейбі Банк"), банку "Київська Русь" і "Імексбанку" - припинити з 21 квітня роботу в Криму і Севастополі. Про це йдеться в повідомленні Банку Росії.

"У зв'язку з невиконанням зобов'язань перед кредиторами (вкладниками), керуючись ст.7 закону україни "Про особливості функціонування фінансової системи Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя на перехідний період", Банком Росії прийняті рішення про припинення з 21 квітня 2014 р. діяльності на території Криму і Севастополя відокремлених структурних підрозділів кредитних установ: публічне акціонерне товариство комерційний банк "Приватбанк" (Дніпропетровськ, Україна); публічне акціонерне товариство "Всеукраїнський акціонерний банк", ПАТ "Віейбі Банк" (м.київ, Україна); публічне акціонерне товариство "Банк "Київська Русь" (м.київ, Україна); публічне акціонерне товариство "Імексбанк"(м.одеса, Україна)", - йдеться в повідомленні.
Припинення діяльності відокремлених структурних підрозділів зазначених кредитних установ означає заборону здійснення ними в Криму і Севастополі банківських та інших операцій, за винятком операцій, пов'язаних з передачею активів і зобов'язань, зазначили в ЦБ РФ.

Прийняття рішення про припинення діяльності в Криму і Севастополі зазначених структурних підрозділів є підставою для придбання автономної некомерційної організацією "Фонд захисту вкладників" прав (вимог) по внесках і здійснення компенсаційних виплат в порядку, встановленому законом "Про захист інтересів фізичних осіб, які мають вклади в банках і відокремлених структурних підрозділах банків, зареєстрованих і (або) діючих на території Криму і Севастополя", йдеться в повідомленні.

"Банком Росії" направлені на адресу автономної некомерційної організації "Фонд захисту вкладників" повідомлення про виникнення підстав для придбання Фондом захисту вкладників прав (вимог) по вкладах, розміщених у структурних підрозділах вищевказаних банків.

"Рішення про припинення діяльності підрозділів українських банків продиктовано виключно завданнями захисту інтересів вкладників і клієнтів, законні права яких порушені, в тому числі внаслідок фактичної зупинки роботи підрозділів цих банків в Республіці Крим та місті федерального значення Севастополі, а також відсутність перспектив відновлення ними діяльності. В результаті іншої можливості забезпечити ефективний захист прав вкладників і клієнтів цих банків, які проживають (здійснюють господарську діяльність) на зазначених територіях, крім припинення діяльності підрозділів банків, не було", - вказується в повідомленні "Банку Росії".

Цивільно-правові вимоги до зазначеним банкам, в тому числі з боку Фонду захисту вкладників в необхідних випадках будуть розглядатися компетентними судовими органами у загальновстановленому порядку, зазначили в ЦБ РФ.