ru ua

Третьяков: в Україні є політична воля для створення Мінветеранів

Третьяков: в Україні є політична воля для створення Мінветеранів Фото: Олександр Третьяков (прес-служба)

На засіданні комітету у справах ветеранів розглянули напрацювання по створенню Міністерства

Зараз в країні є політична воля для створення Міністерства у справах ветеранів. Про це 16 травня заявив голова комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і людей з інвалідністю Олександр Третьяков під час засідання очолюваного ним комітету, на якому відбулася презентація напрацювань робочої групи з питань створення Міністерства у справах ветеранів.

Як зазначив Третьяков, протягом останніх двох місяців ця робоча група розробляла пропозиції Кабінету міністрів щодо створення нового держоргану, і робота була проведена велика і копітка.

"Щоб як можна більш широке коло людей ознайомилось з цим документом, ми вирішили розмістити презентацію на сайті нашого комітету, а також направити в Кабінет міністрів і секретаріатам всіх фракцій парламенту. Будемо чекати зауважень, готові врахувати конструктивні пропозиції, і знову винести на розгляд нашого комітету", - повідомив він.

На засіданні комітету також було розглянуто законопроект про внесення змін у закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях", яким надається право особам, які забезпечують державний суверенітет України на тимчасово окупованих територіях після 30 квітня 2018 року, користуватися соціальними гарантіями, передбаченими для учасників АТО

Крім того, комітет розглянув проект закону 3815-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту окремих категорій осіб з числа жертв нацистських переслідувань та політичних репресій", який зрівнює у правах жертв політичних репресій з числа тих, хто відбував покарання у в'язницях чи психлікарні, з учасниками бойових дій та особами з інвалідністю внаслідок війни, та надає особам, які будучи дітьми, перебували в концтаборах, права на пільги без урахування їх доходу. Обидва законопроекти комітет рекомендував прийняти за основу і в цілому.